| IngerPazitorr a întrebat:

Ce ati vrea sa schimbati in lumea aceasta, dar nu puteti?

21 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Gândirea celorlalți, în general, despre lucrurile și situațiile din jur.

| Mădă0611 a răspuns:

Mintile oamenilor.
"The idea that some lives matter less is the root of all that is wrong with the world." - Paul Farmer

| PedoBarbie a răspuns:

Nimic, deoarece lumea e perfectă aşa cum este ea: cu bune şi cu rele.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Mentalitatea oamenilor.

| Sociopat a răspuns:

As vrea sa eradichez India.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eradicarea prostiei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

3 noiembrie 2000. Această zi n-ar fi trebuit să existe.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce-i cu 3 noiembrie 2000?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi cu siguranţă nu atunci m-am născut eu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omul, de cand e pe pamant si pana acum. pamantul e un loc frumos, oamenii sunt jegosi

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Le-au fost corupte mintile de cei care au ceva de castigat din asta. Orice specie de animale ar fi ca noi in cazul asta.

| Happyjump a răspuns:

Esecurile,probleme,Tristețea,lacrimile si durerea.

| AnabellSY a răspuns:

As vrea sa schimb trecutul! sad si unele lucruri pe care regret ca le-am facut sad

| IngerPazitorr explică (pentru AnabellSY):

Dar in afara de tine. In lumea asta nu ai vrea sa schimbi ceva?

| AnabellSY a răspuns (pentru IngerPazitorr):

Nu! De ce? Lumea e perfecta, doar noi o vedem uneori gresita!

| morningstar a răspuns (pentru AnabellSY):

Banuiesc ca e o gluma. Sau daca nu, inteleg ca nu ai vazut niciodata spitale pline de oameni bolnavi fizic, psihic, oameni care traiesc in saracie si in mizerie, alcoolici, oameni care se sinucid, copii nefericiti...sa mai continui? Mda...perfecta atunci cand inchidem ochii si ne mintim frumos!

| AnabellSY a răspuns (pentru morningstar):

E perfecta atunci cand visam! Eu vreau sa visez nonstop! Perfectiunea nu e cum crezi tu! Ce vezi in spitale e naspa dar normal! Scuze ca am o alta viziune asupra lumii! Eu vreau sa vad lumea ca printr-un vis frumos! Tu o vezi un cosmar, altul o vede o comedie.

| morningstar a răspuns (pentru AnabellSY):

Nu, eu vad realitatea, tu visezi doar. Si cand afirmam ceva, normal este sa fie si real!

| AnabellSY a răspuns (pentru morningstar):

Nu am voie sa visez? Nu putem visa la o lume mai buna? Nu vreau sa traiesc realitatea aia, vreau sa traiesc "realitatea" mea!

| morningstar a răspuns (pentru AnabellSY):

Sigur ca ai voie, din fericire, putem visa. Dar ce te faci cand revii ''cu picioarele pe pamant ''? Nu o sa te doara cand ai sa iti dai seama ca realitatea este prea diferita de visul tau?

| AnabellSY a răspuns (pentru morningstar):

O sa ma confrunt cu realitatea, dar pana atunci vreau sa visez! Vreau ca atunci cand voi fi batreana sa le spun povesti frumoase, nu vreau sa le spun grautatile prin care am trecut sau cat de greu mi-a fost! Vreau sa le spun ca am fost fericita petru ca am stiut sa visez! Cum ar mai fii viata nostra daca am sta de fiecre data sa ne plangem ca nu avem bani, ca nu avem un iubit/iubita si alte lucruri? Vreau sa povestesc visul fumos nu cosmarul urat! Scuzati-a daca vreau sa fiu happy si increzatoare cand nu e momentul, dar toti ar trebui sa mai zambim din cand in cand!