| hatzul a întrebat:

Lume, sunt baiat, si am 17 ani si 1.67 inaltime. Dacă ma apuc de înot credeti ca ma voi putea inalta, macar până la 1.75? Multumesc si fara răutate big grin

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Hhhh...cred ca-i un pic cam tarziu pentru tine!
Daca te-ai fii apucat de un sport pe la 12-13 ani, era altceva, dar la 17 ani, cresterea ta in inaltime este aproape incheiata.
Posibil totusi sa mai cresti 1-2 cm, dar in nici un caz nu cred ca vei ajunge la 8 cm.
Totusi, apuca-te de un sport intens (care se parctiva mai multe zile pe saptamana, nu doar odata), oricum ajuta sa te dezvolti armonios.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conteaza si genele tale. Las/o pe donna in lumea ei in care se crede mare experta ca oricum e aeriana. Si eu aveam inaltimea ta la varsta ta si am crescut inca 16 cm pana la 20 de ani. Sperante sunt, dar cum am zis, depinde de genele tale. Si nu am facut nimic in afara de parkour la varsta aia, nu tu baschet sau mai stiu eu ce care cica ajuta cresterea.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce bine ar fi daca ti-ai vedea de postarile tale, fara sa mai mentionezi postarile ale altor useri, in special daca nu esti de acord cu ele si nu ai habar ce vorbesti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru Donna, Ce bine ar fi daca nu ai mai imprastia prostie aici pe site, asa sunt destui. Tu aia experta in toate. Deci spun ceva care mi s/a intamplat mie, cum naiba sa nu am habar? Dar cu cine sa vorbesc, narcisismul din tine nu suporta ca altcineva sa aiba dreptate. Desigur ca fugi repede cu coada intre picioare si dai ignore. Patetic