| firstboy a întrebat:

Daca azi am altoit un trandafir, cum imi dau seama daca s-a realizat cu succes aceasta?

Dau funda, happy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai daca apare ramul iti vei da seama, ai mai altoit sau e pentru prima data?

| LadyMelian a răspuns:

Trebuie sa astepti o saptamana -doua.Ar trebui sa apara frunzulite noi, dar cum perioada de vegetatie e cam aproape de sfarsit exista posibilitatea sa nu vezi anul asta rezultate.
Am patit si eu cu un trandafir.L-am altoit toamna tarziu si parea ca se usca.Primavara urmatoare am fost surprinsa sa vad ca avea boboci.

| purplepanther a răspuns:

Bunicul meu altoieste plante si din cate stiu ..trebuie sal uzi zilnic si peste o saptamana sa te uiti daca capatul e inverzit atunci s-a prins daca e uscat si sec inseamna ca nu s-a prins P.S. daca se prinde in decurs de o luna da frunze