| SomeoneAround0 a întrebat:

Daca cineva vrea sa vanda ceva la mana a doua-stiti voi, lucruri de prin casa ce numai trebuie si le mai vinzi, pentru un ban in plus- daca de exemplu se face vanzarea in fata casei tale, nu a unui bloc sau a unui anumit loc, ci in fata casei, in gradina, iti trebuie autorizatie pentru asta?

Multi spun ca da, dar mai sunt si unii care spun ca nu trebuie caci e peluza ta, nu e o peluza ce apartine altora.

Deci trebuie?

Multumesc de pe acum de informatie big grin

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Prin fata casei cata lume trece? happy
Mai bine faci poze si le pui pe net, cu date de contact. Sunt multe site-uri pe care poti pune anunturi. Si le expediezi frumos prin Posta Romana, costul livrarii fiind suportat de cumparator. big grin
Cand vinzi la colt de strada, se spune ca faci evaziune, ca nu dai bon fiscal.winking In mod paradoxal, pe net nu te intreaba nimeni nimic. De aceea e recomandat sa folosesti mediul online! happy

| SomeoneAround0 explică (pentru dannyel86):

Multumesc de sfat, o sa tin cont big grin