| andra4u a întrebat:

Daca D-zeu a creeat oamenii, el cum a aparut?

3 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Religia spune ca El a existat dintotdeauna. Este vesnic. Vesnic inseamna fara inceput si fara sfarsit. Bafta.

| CosteaVlad a răspuns:

Dumnezeu nu a apărut, El a existat dintotdeauna. Noțiunea de timp, este percepută de noi pe Pământ, iar conform ei absolut totul se desfășoară într-o ordine cronologică, și orice lucru care există în prezent, teoretic și logic trebuie să fi avut cândva un început. Ei bine, „dincolo" lucrurile stau cu totul altfel. Acolo nu există timp sau spațiu, este o dimensiune total diferită de cea de pe Pământ, din absolut toate punctele de vedere. Oricum, aceste lucruri sunt foarte greu de înțeles, și imposibil de explicat științific, din cauza frontierelor limitate ale intelectului uman, deși matematic până și axa numerelor pleacă de la minus infinit, până la + infinit, logic, dar totuși cam ilogic din punct de vedere fizic. happy
O seară bună!

| DeeaVanity a răspuns:

Nu stiu frate. dar e o chestie cica oamenii au fost primii da` dinozaurii cand pana mea au mai aparut? laughing Ca cica nu erau oamenii cand erau si dinozaurii.astia ne incurca rau laughing.