| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Daca doresc sa pun cuiva o intrebare pe ask.fm, exista sansa ca persoana aceea sa isi dea seama ca sunt eu? ma refer daca imi poate vedea ip-ul sau orice urma de identitate?

Răspuns Câştigător
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Orice Faci pe net lasa urma IP-ului care nu e deloc greu de aflat daca stii cum dar nu apare pe site cand pui intrebarea, daca asta vrei sa stii tongue

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Da, vreau sa stiu sigur ca ip-ul meu nu este vizibil ownerului profilului cand pun intrebarea

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Internetul este făcut să lase urme (mai puțin vizibile ochiului liber), ești conectat la un server care îți dă "o identitate", ea nu apare postată, ci stă în spatele mesajului, în serverul principal.
Pa, pa.

| thegatekeeper a răspuns:

Sansele sunt mici, in general, dar daca persoana respectiva are cunostintele necesare, atunci este posibil.

| Wøodenpints a răspuns:

Eu pe ăia care pun întrebări ca anonimi i-aș călca pe cap.
Chiar puneți niște întrebări atât de cretine încât vă este rușine cu ele de nu vreți să se știe cine sunteți?