| Joker3134 a întrebat:

Daca esti proiectant cad poți lucra de acasă?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In principiu nu poti lucra de acasa daca esti proiectant, fiindca lucrezi in colaborare cu ceilalti.
daca sunt proiectee foarte mici, poti face ceva acasa, dar prezentare tot trebuie facuta in colectiv sau sefului, la munca.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru Joker3134):

Inca nu am intalnit proiectanti fara studii superioare si nu ma pot prnunta.
Dar am 2 prietene care sunt una arhitect si cealalta inginer constructii civile, care proiecteaza diverse cladiri sau structuri metalice. Amandoua lucreaza la sediul firmei unde sunt angajate, nu acasa.

Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil ca tu sa te referi la "desenator", nu proiectant, fiindca acela are mai mult decat un simplu liceu, pentru ca nu poti da un proiect de rezistenta a unei cladiri, unuia care nu a studiat rezistenta materialelor, a profilelor metalice, a betonului a combinatiei diferitelor metale samd. Toate astea se studiaza la facultate, nu la liceu, deci nu ai cum sa faci proiectare fara studii superioare.