| chiftelutacrocanta a întrebat:

Daca eu v-as scrie acum un citat de Einstein ati spune imediat ca e adevarat citatul? Si daca v-as spune dupa aceea ca citatul nu e a lui Einstein ci e a unui prost, ati zice ca citatul e prost sau ati avea aceeasi parere?

5 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

Pai asa functioneaza majoritatea citatelor, lol. Cu cat au fost spuse de mai multe persoane, cu atat devin mai distorsionate si modificate, gen "telefonul fara fir" - la sfarsitul jocului poate iesi o fraza total diferita.

| J0B0MAT a răspuns:

Nu.Aş avea aceeaşi părere.E ca şi cum ai spune că un film e bun, doar pentru că e produs de o mare casă de producţii şi joacă actori foarte buni.

| Darkmagic a răspuns:

Cand vrei, esti interesant, grasule. big grin
Tinem pariul ca la:

„Daca lumina a o mie de sori ar exploda odata pe cer, ar fi ca frumusetea celui puternic. Sunt prefacut în Moarte, distrugatorul lumilor."

...toti cititorii zburda spre wiki piki?
Ca sa-i scutim, tu cui atribui "prostia": citatului, lui Bhagavad, sau lui Oppenheimer? big grin

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

"Omul e o fiinta umana." Asta adevarat filosof.

| Teffan a răspuns:

Asta este o chestie foarte interesanta legata de psihologie.

Depinde cine o spune, foarte adevarat.