| AvalohAlyn a întrebat:

Ce parere aveti despre urmatorul citat, ii dati dreptate, nu ii dati dreptate? Parerea mea este ca este adevarat 100%. Citatul este:,, Familia reprezinta raiul intr-o lume nemiloasa"

Răspuns Câştigător
| soricica a răspuns:

Asa este.
Atunci cand gresesti sau toata lumea te vorbeste de rau, nu gasesti alinare decat in familie. Familia te ajuta si la bine si la rau, mereu iti este aproape, chiar si atunci cand absolut toata lumea iti intoarce spatele.
Familiei ii poti spune orice ai pe suflet, familia va rade la glumele tale nesarate, familia iti este aproape atunci cand iti este rau, ea te ingrijeste cel mai bine.
Asta e parerea mea despre familie, eu cel putin asa o consider pe a mea. Mai am momente in care as schimba-o, iar apoi imi pare rau si regret acele momente.
Bye:*batting eyelashes

10 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Fiecare trebuie sa aspire si sa se straduiasca permanent ca familia sa-i fie o oaza de liniste.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sunt de acord cu tine cel putin citatul se potriveste cu familia mea.Intotdeauna am spus ca nicaieri nu e mai bine ca acasa.Am 57 de ani, 35 de ani de casnicie, 5 copii din care 3 sunt casatoriti, ultimii 2 sunt studenti in anii I si III.Suntem foarte unitii, copii au fost intotdeauna prietenii nostri, intotdeauna cautam pretexte pentru a fi impreuna cat mai mult.De aceia am spus ca citatul se potriveste perfect familiei mele.

| soricica a răspuns:

"imi pare rau de cele spuse"...nu de alta da suna urat cum am zis mai susbig grin

| PlAC a răspuns:

Depinde de familie. Uneori e invers

| kaTTsu a răspuns:

"Parerea mea este ca este adevarat" totusi cati ani ai? si citatul il ai de pe google? Da este adevarat familia este totul pentru familie muncesti, te zbati, traiesti.

| medex3 a răspuns:

Depinde si de familie. Poate ca raiul pentru unii reprezinta lumea. si familia "nemiloasa".

| Unique_8782 a răspuns:

Este adevarat in mare parte! Dar nu in toate familiile este intelegere! Lumea este nemiloasa oricum, cu familie sau fara! Dar ea te ajuta sa treci mai usor! :*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic mai adevarat.Pentru ca familia te iubeste si te accepta indiferent de defectele tale, rudele sunt cam singurele persoane in care poti avea incredere, care iti doresc cu adevarat binele si sa te vada fericit.Mai sunt, desigur si unele exceptii, neexistand padure fara uscaturi, dar eu am generalizatwinkinghee hee.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe baza citatului asta mi s-a dat mie la teza un eseu, e tare frumos si tare realist!

| karra a răspuns:

Pacat ca in unele familii chiar,, familia,, s-a transformat intr-o lume nemiloasasad