| FataCuBuff a întrebat:

Daca fumez 1 tigare doar 1 data pentru prima oara pot sa imi schimb gandirea infatisarea si sa nu mai am rabdare si respect fata de nimenii dau funda si vot si de care tigarii ar fii convenabile sa fumez si atunci cand fumez prima tigara ce simt si cum pot sa fiu dau funda si vot cel mai bunr aspuns

10 răspunsuri:
| Damasc a răspuns:

Nu stiu de ce am impresia asta, dar aici nu cred ca vorbim despre tigari normale cu nicotina thinking

| Kaℓi a răspuns:

Uff, cred ca ai fumat ceva inainte sa postezi sad
Cum poti sa crezi ca o tigara, indiferent de care, iti poate schimba gandirea si infatisarea? si de ce ti-ai dori sa nu mai ai rabdare si respect pentru nimeni?

| valentingb a răspuns:

Am fumat. Nimeni niciodata nu se rezuma la o tigara pe zi. Tigara,nu "tigare". Nu te transformi nici fizic nici psihic de la o tigara,chiar crezi orice poveste? Dar o schimbare apare. Una apare in timp,si anume ca preferi sa cumperi tigari,in loc sa iei mancare, unii nu mai cumpara mancare la copii pentru tigari, si a doua schimbare apare in atitudinea ta,acum iti respecti parintii si desi n-ai habar ce inseamna sa muncesti pentru un leu, totusi iti inchipui ca e greu si nu arzi banii. Daca dai foc la o tigara care nu te ajuta cu nimic,ba mai rau iti face, e ca si cum ai da foc la bani. Tigara costa cam cat sunt platiti unii pentru o ora de munca,sa stii. Cand te apuci de fumat nu mai ai respect pentru ei. Daca ei fumeaza,ce crezi, nu mai bine ti-ar cumpara tie ceva de banii aia? Convenabil ar fi sa nu fumezi, pentru ca daca in timp vei simti o placere din asta, si nu vei avea vointa, iti va fi imposibil sa te lasi. Atunci cand tragi primul fum in plamani simti ca iti ard gatul, nasul si plamanii, iti dau lacrimile si tusesti. Pe urma te obisnuiesti, si ce e rau, incepe sa iti placa. Sa nu fumezi pentru ca si altii fumeaza. Tu esti mai buna, mai desteapta si mai importanta decat ei. Ai mandria ta.

| xBya a răspuns:

O sa-ti creasca coarne si aripi de crocobaur si n`o sa te mai poti opri din fumat. O sa fumezi mereu; acasa, la scoala, in baie, cand mananci, chiar si in somn o sa mimezi cu gura ca pufai.
P.S. bine c`ai pus intrebarea la A/F; o sa ajungi sa fii scoasa la licitatie pentru naivitate (cmfs) ultra-excesiva.

| Okami23 a răspuns:

laughing ce Dumnezeu de intrebare e asta? cum sa-ti schimbi gandirea de la o tigarica?
incearca si tu prima data tigari de femei, sunt mai slabe, de alea am incercat prima data, dar mi s-au parut imputite si nu am fumat niciodata de atunci, nu simti nimic cand fumezi doar puti

| jj95 a răspuns:

Salutare, de ce tii atat de mult sa incepi sa fumezi? nu este bine pentru sanatatea ta si a celor din jur.iti faci tie un rau si eu am fumat un timp si m-am lasat esti cu totul un alt om cand nu fumezi fata de cel care fuemaza.
bafta si sa nu incepi sa fumeziwinking

| ovidiu8msn a răspuns:

DA. Daca vei fuma vei fi mai rau si mai dur.Vei imbatrani prematur. Pe deasupra vei polua natura cu fumul tau. Jumatate din populatia Romaniei va pieri.

| iubescbulldogii a răspuns:

Salat. Daca fumezi o tigara nu o sa ti se intample nimic dar sa stii din inainte ca creaza dependenta.

| kikatsuki a răspuns:

Ca sa ti schimba gandire si ce ai mai zis tu trebuie sa fumezi o tigare de aia cu niste maria sau o etnobotanica sau mai bine chiar ca te schimba definitiv niste l s d... laughing))))) doamne ce idei la copii istia

| yobhaaa a răspuns:

Ar fi convenabil sa nu fumezi pentru ca nu stii cum va reactiona organismul tau, la unii poate, prima tigara nu a avut niciun efect, dar poate ai organismul mai diferit, poti sa devi dependenta sau lucruri si mai grave! sfatul meu e sa nu incerci niciodata din urmatoarele motive: 1.mori mai repede 2. te certi cu parintii 3.iti cheltui banii! ce zici imi spui care e varsta ta pentru un raspuns mai corect?