| CerAjutorDeLaVoi a întrebat:

Salutare TPU, am 14 ani si fumez de la 12 cu pauze mari de 7-8-10 luni iar de 2 saptamani m-am reapucat serios de unu singur, parintii mei ma fac sa ma simt confuz, nu stiu ce vor sau ce nu vor.Aceasta este toata povestea: Am fumat prima data cu un prieten si ne-a prins de la prima tigara si atunci a fost cu plans, cu ( sa vezi ce iti face tactu) a trecut fara victime. a doua oara fumam serios cu un prieten si sorasa din bani lu masa eu ma dadeam pe langa ei pentru tigari si si imi erau prieteni, fumam intro casuta in copac in care aveam scrumiera o trusa de prim ajutor cae devenise pe un sfert plina cu chistoace si etc taicaso so urcat acolo intr-o zi si a dat de surpriza l-a oprit pe tata cand mergea la lucru si i-a zis de bucurie, atunci a iesit asa mama (sa vezi ce o sa iti faca taicato), tata (sa vezi ce iti face mata), si si atunci a trecut, acuma fumez singur pentru ca mi se paree mai bine ca sunt doar eu si ma ascund bine, intr-o zi tuseam de mama focului si zice tata: ce ai? eu am schimbat tigarile (la misto ca stiam ca asta crede) el nu le mai tot schimba, da ce tigari fumezi? eu carpatii si plugaru.(tot la misto), el tu chiar ma crezi prost ca stiu sigur ca si acuma fumezi ( asta a fost pe un ton destul de serios) dar nu a fost nervos sau ceva. eu raman blocat si schimb subiectu. mama : si ce tigari mai fumezi? sau : iti dau o tigare?, ce tigari sa iti cumpar? da de multe ori chiar e serioasa... Oare de ce imi spun toate astea, ca ma simt naspa ca ma ascund, nu stiu ce reactie ar avea daca as fuma de fata cu ei... P.S: acuma in 2013 cat costa un pachet de sunday fantasy si daca gasesc in benzinarii. pentru fumatori: ce tigari fumati? de la cati ani fumati?

cum a fost cand va prins sau au aflat ca fumati? astept povesti si pareri ale fumatorilor si a nefumatorilor daca nu sunt morale. Nu are rost sa imi spuneti cat rau imi face fumatul ca poate stiu mai bine ca un om in toata firea. VA DAU FUNDA! categoria scuzatio da e cea mai vizitata...

9 răspunsuri:
| Vi003 a răspuns:

La 14 ani sa fumezi, nu mi se pare in regula, la 30 de ani o sa ai plamanii bolnavi. Gandeste-te la cancer, e o boala cumplita si-o sa vina un moment in viata ta cand o sa-ti spui: "Ba, prost am fost, de ce nu m-o fi snopit tata in bataie ca sa ma las de fumat?". Ce, nu-ti vine sa crezi? Cand fumezi, uita-te in oglinda si priveste-te, iti place ce vezi? Sugi acadele, mesteca guma, dar lasa-te de fumat! Ai grija de tine si de plamanii tai!

| CerAjutorDeLaVoi explică (pentru Vi003):

straight face am zis ca daca aveti din astea de spus sa nu va mai obositi...

| Vi003 a răspuns (pentru CerAjutorDeLaVoi):

@CerAjutorDeLaVoi, am simtit ca intr-adevar, tu ceri ajutor, dar m-am inselat. In raspuns, ai uitat sa precizezi ca tu esti om in toata firea si le stii pe toate. Daca-i pe-asa, fumeaza, taica, pana-ti ies ochii!

| cypry69 a răspuns (pentru Vi003):

rolling on the floor

| MadalynaOke a răspuns:

Bai omulet tembel. Eu ma asteptam sa zici macar la sfarsit ca tea prins mkr cand te-ai masturbat. Dar nuuu tu zici de tigari la categoria asta!

| cypry69 a răspuns:

Salut!
Am 13 ani si fumez de 3 luniwinking
Mama si tata nu stiu.
Bag cate 2-3 pachete la ziwinking
iti sugerez sa nu le zici parintilor despre fumat ca na...te simti prost vr-o 4-5 luni, si o sa te certe.
Eu te sustin!
Bafta!

| CerAjutorDeLaVoi explică (pentru cypry69):

Rarestele bro ca o sa te duci dracu in ritmu asta, mersi si eu te sistin, ce tigari fumezi, btw eu Marlboro filter plus is cat Sundays fantasywinking

| Firewolf14 a răspuns:

Hei..eu fumam cand aveam 12 ani si mama mea era in Germania iar eu fumam acasa ca bunica era mai cu treaba si na s-a suparat si a zis ca nu ma ajuta cu nimic. Acum am 14 dar nu mai fumez in schimb iubitul meu o face l-am intrebat daca se supara daca o fac si eu si el a zis "Nu"