| Athenna a întrebat:

Daca Hitler era admis la universitatea de arte din Viena, era sa fie evitat cel de-al doilea razboi mondial?

http://stirileprotv.ro/......roate.html

Răspuns Câştigător
| Wøodenpints a răspuns:

Nu ştiu dacă are vreo legătură. Dacă el voia război, putea să facă răzoi şi dacă era absolvent al facultatii de arte.
Acum, probabil dacă termina facultatea aia, balanţa războiului era alta, şi probabil nu se mai termina aşa cum s-a terminat pentru Germania.
Dar ăstea sunt doar presupuneri, nimeni nu are de unde să ştie ce-a fost în capul lui.
Probabil a avut el nişte idei înainte să aplice la facultate...în special cu evreii.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu era obligatoriu. Daca ii era intrat in cap sa cucereasca lumea, o facea si cu facultate.

| Athenna explică (pentru darrio2007):

Dar poate facultatea il educa si nu mai urma acel drum, poate ca se dedica artei si nu militariei, sau... poate daca finisa facultatea chiar cucerea lumea in total happy, e o intrebare fara rost, dar e intersant ca totusi soarta il modeleaza pe om

| darrio2007 a răspuns (pentru Athenna):

Intr-un fel ai dreptate.Dar unora nu li se modifica cu nimic caracterul.