| anonim_4396 a întrebat:

Daca i-am spus unei persoane "Taci in p*** mea" inseamna ca am injurat-o? E injuratura indirecta sau directa? Teoretic nu ii e adresata ei, nu e ca "Du-te dracu'".

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Nu e chiar o înjurătură dar e echivalentul unei înjurături dacă o adresezi direct.
Dar dacă zici că nu i te-ai adresat acelei persoane, nu văd unde e problema. Doar că ai vorbit urât.
Cu expresia asta poți leza pe cineva doar dacă i te adresezi direct, altfel n-are țintă. laughing

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu da e urat.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Nu mi se pare ca i-ai zis ceva rau, mai ales daca erai suparat nu face nimic ca i-ai zis-o.asa.
Nu,nu e injuratura.