| VasileRapidistu13 a întrebat:

Dacă iei la poliție la 30 ani la cat ieși la pensie?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

45 - politistii au pensii de 1000 euro pe luna daca au multa vechime, nu sant sigur daca sar aplica de la 30 in sus

10 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

"Dacă iei la poliție..."
Ce să iei? Nu poți să iei nimic. Ăia te prind imediat. Au camere de luat vederi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La aceeași vârstă când ies și ceilalți. Nu te ține mai mult, fiindcă ai intrat mai târziu.

| VasileRapidistu13 explică (pentru sadrian46):

Pai daca itnri la 30 sa zicem ca se baga air legea de 45, cu 15 ani de munca cat iti da pensie? 2000lei laughing?

| sadrian46 a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Îți dă pensia după legea pensiei la polițiști.

| catalin09023 a răspuns:

Usor, nu te lua dupa toti desteptii care cred ca un politist iese la 45 de ani. rolling on the floor Nu exista asa ceva.
Trebuie sa indeplinesti 3 conditii cumulativ:
1. 20 de ani de munca
2. 15 ani de munca sa fie in politie, pentru a avea pensie militara (nu speciala, cum cred unii)
3. minim 48 de ani
(prin urmare, daca ai 30 - minim 15 de politie + sa ai cel putin 48 de ani => 48 o sa iesi)

| VasileRapidistu13 explică (pentru catalin09023):

Pai și dacă ai 30 ani și muncești 5 ca paznic și 15 in politie poți ieși la 50 la pensie ca polițai? Pai și să nu zici că iei pensie de 4000 lei cu doar cu 15 ani de muncă?

| catalin09023 a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Ai 30
Minim 20 de ani lucrati => 50 de ani.
Din 20, 15 trebuie să fie în poliție.
Fii sigur că pensia nu e 4000.

| VasileRapidistu13 explică (pentru catalin09023):

Dacă lucrezi 15 ani iei 2500 cam asa

| catalin09023 a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Cam așa, pe acolo.

| VasileRapidistu13 explică (pentru catalin09023):

De asta trebuie sa te grăbești puțin că 2500 pensie Intr un oraș mare e mai greu daca ești și bolnav