| mentholinks a întrebat:

Daca imi cumpar ochelari de soare de firma credeti ca voi reusi sa atrag vreo fata?

42 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Din contra consideram cei cu ochelari de soare ca au ceva de ascuns si ca nu sunt sinceri

| mentholinks explică (pentru RAY):

Poate dar majoritatea care ii vad cu ochelari de soare tin de mana o fata deci...

| SilentRain a răspuns (pentru mentholinks):

Nu au ochelari legătură cu relațiile,
Are dreptate userul Dismally

| RAY a răspuns (pentru mentholinks):

Poate pentru ca e soare afara, dar daca te duci la o intalnire intr-un local cu o fata ce faci?

| mentholinks explică (pentru SilentRain):

Offf. Credeam ca am gasit si eu o solutie.

| SilentRain a răspuns (pentru mentholinks):

Personalitatea ta e soluția

| mentholinks explică (pentru SilentRain):

Nu stiu ce sa zic. Sunt si destul de timid. Am avut ocazii sa fiu cu fete cand eram mai tanar si chiar unele se aratau interesate de mine dar nu a fost sa fie. Am gresit mult in viata dar sa lasam regretele deoparte ca maine trebuie sa mergem la munca.

| SilentRain a răspuns (pentru mentholinks):

Lasă trecutul în urma, gândește-te doar la viitor
Deh'si mâine la munca!

| mentholinks explică (pentru SilentRain):

Astept sa treaca timpul sa imi intre banii. Tie cand iti intra salariul?

| SilentRain a răspuns (pentru mentholinks):

Pe 13 - 14, chiar ma gândeam la asta

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da. Toate sunt topite dupa ochelarii de firma.

| SilentRain a răspuns:

Salut, cred ca poți sa atragi o materialista... și dacă vede ca nu ai bani te lasă cu ochelarii
Ai putea încerca să te implici în, voluntariat, cursuri, etc, locuri unde poți cunoaște oamenii cu interese ca și ale tale

| mentholinks explică (pentru SilentRain):

Da, e mai aiurea ca sunt in Germania si nici nu stiu chiar atat de bine limba, mai invat, nu stiu ce as putea face sa cunosc si eu oameni.

| SilentRain a răspuns:

Vroiam sa te întreb, cum a fost la servici?

| mentholinks explică (pentru SilentRain):

In mare ok. Mai am zile cand mi-e mai greu, trebuie sa trag de mine. Mai se intampla sa mai cad si in depresie ca ma gandesc ca n-am pentru ce sa traiesc si nu are rost sa muncesc dar imi revin. La tine cum a fost saptamana?

| SilentRain a răspuns (pentru mentholinks):

Am avut o săptămână grea, probleme acasă și la servici destul de stresanta, nu ma plâng se putea și mai rău
Uite cum reușesc eu sa ma motivez cât de cât, ia o foaie de hârtie mare și lipește-o undeva unde o poți vedea mereu și faci doua liste, una cu lucruri importante din viata ta și alta cu dorințele tale, taie în fiecare luna o dorința de a ta care ai împlinit-o și adaugă una nou
De câte ori mi-e greu ma uit pe lista mea, pe mine ma menține vie și ocupata
Știu ca am făcut ceva și mai am multe de făcut
Depresia e nasoală, dar pana la urma e doar un moment nu întreaga ta viata
Cel mai bine înveți o limba nou doar dacă o vorbești, cauta pe TPU poate te ajuta cineva care știe germana și vb la telefon, bafta

| mentholinks explică (pentru SilentRain):

Mersi pentru sfat. Am sa incerc desi nu stiu ce mai e important pentru mine si nici mari dorinte care sa ma motiveze foarte tare nu prea mai am.

| SilentRain a răspuns (pentru mentholinks):

Ai nevoie de puțin timp sa te gândești, nu trebuie sa fie dorințe mari poate sa fie absolut orice îți dorești
De exemplul eu luna asta vreau un hanorac, cu siguranță ai și tu momente importante în viata ta
La mine sunt momente foarte simple și chiar banale pentru unii, exemplu, prima mea chitara, prima mea ora de condus etc

| mentholinks explică (pentru SilentRain):

Pai da. Dar sa-ti explic, de exemplu ma gandisem sa-mi cumpar un calculator la primul salariu acum si ma incantasem dar apoi m-am gandit ca ce o sa fac cu laptopul si daca chiar am eu nevoie de calculator si o sa-l folosesc fiindca de jocuri nu prea am chef, de filme la fel si m-am posomorat din nou. Acum am vazut pe strada niste ochelari expusi si m-am gandit sa-mi cumpar si din nou m-am incantat dar acum ma gandesc ca daca nu o sa-mi placa sa-i port fiindca n-am purtat niciodata ochelari. Eu nici nu am hobby-uri sa zic asa, nu stiu ce sa fac pentru mine ca sa obtin putina bucurie.

| SilentRain a răspuns (pentru mentholinks):

Hmmm 'asta e dificil, ești nehotărât
E imposibil sa nu ai un hobby, trebuie sa îți placa ceva
Du-te și probează ochelari, nu ai cum sa știi dacă iti place pana nu încerci

| mentholinks explică (pentru SilentRain):

Pai o sa merg, intai sa vina banii. M-am hotarat ca de acum sa trec pe tigara electronica, tine-mi pumnii daca vrei :p.

| SilentRain a răspuns (pentru mentholinks):

Bravo ție, poate în timp o sa te lași de viciul asta, te îmbolnăvește și îți manca și bani

| minrest a răspuns (pentru mentholinks):

Ai totusi un hobby, iti place sa reflectezi la dileme religioase, si esti foarte bun in asta. Dar de unde stiu ca e un hobby, si nu o manie religioasa? Pentru ca o faci intr-un mod foarte rational si sistematic, CEL PUTIN aici pe site.

| minrest a răspuns (pentru minrest):

De fapt, ti-ar trebui o pasiune care implica gandire rationala; cred ca asta e darul tau. Eu as gasi un domeniu in care sa fac studii serioase.

| mentholinks explică (pentru minrest):

Ai vreo idee de astfel de pasiune? Cand eram mai tanar ma fascina fizica, acum nu prea fiindca nu cred ca poate sa-mi raspunda la intrebari. Ma mai fascina si programarea fiindca puteam sa creez eu ceva, acum parca nu mai am rabdare.

| minrest a răspuns (pentru mentholinks):

Orisice stiinta, care iti place tie. Poti sa mergi si pe incercate. Oricare raspunde la un set de intrebari; nu poti sa-i ceri nici uneia sa raspunda la toate. De exemplu, mie imi place Istoria, si am trecut la stiintele cu care are mai mult de a face, cu care se foloseste in combinatie- toate stiintele sociale. Aici ai cursuri, gratuite, de la cele mai bune universitati, dar nu avansate sau mult specializate, caci acelea nu sunt gratuite. Vezi ce iti place, daca crezi ca e bine. http://www.openculture.com/freeonlinecourses

| mentholinks explică (pentru minrest):

Mersi, am sa ma uit pe site sa ma mai documentez si eu macar pentru cultura mea generala. Apropo, tu cam ce, in ce mai crezi acum? Fiindca esti cam singurul care imi ofera raspunsuri cel putin satisfacatore la intrebarile mele de la religie.

| OldSoul a răspuns:

Poate doar o hoata.

| Hammurabi a răspuns:

Nu s-a inventat încă genul acela de ochelari.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Spune-mi că glumești.

| Plato a răspuns:

laughing
Da, magnet de femei sunt ochelarii.

| Dismally a răspuns:

Nici una. Fetele nu sunt atrase de ce scrie pe ochelarii tai, sunt atrase de aspectul si comportamentul pe care il ai.

| mentholinks explică (pentru Dismally):

Ma gandeam ca poate ma fac sa arat mai bine ochelarii ca daca sunt cam urat probabil isi intorc privirea de la mine.

| Lioana a răspuns:

Daca nu atragi fete fara ochelari, ochelarii indiferent de ce firma sunt nu te vor ajuta cu nimic. Personal imi place sa vad ochii persoanelor cu care vorbesc si nu am o parere buna despre cei care se ascund in spatele unor ochelari de soare acolo unde nici macar nu este soare.
Nici pozele facute cu ochelari de soare nu-mi plac. E aproape ca si cum te-ai ascunde dupa un copac si ai face poza copacului.
Imbraca-te cu bun gust si poarta-te frumos cu fetele. Respecta-le daca vrei sa fii apreciat.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Ca sa atragi o fata trebuie sa "ai vorbele la tine" adica sa stii cum sa o abordezi si sa o faci sa rada sa se simta bine in compania ta iar faza cu echelarii crede-ma ca asta e mai mult ca sa te faca sa pari smecher interesant asa ca mai gandeste-te, o si nu uita de zambet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si BMW cu un CD cu manele sa rasune tot in jurul tau. Dar nu uita sa porti tricou in care se vad muschii pe tine.

| Raducons a răspuns:

Nu vei reusi iti dai seama, ai rabdare o sa atragi pe cineva si fara

| sopranaCadaverica a răspuns:

Baiete, sunt doar niste ochelari… Eu sunt tipa si nici nu stiu care ar fi diferenta intre unii ''de firma'' si altii de la chinezi. De ce m-ar interesa cati bani ai dat pe ei? Ce rezulta din asta? Ca exista si animale care isi cumpara masini scumpe in rate, pe credit si ei nici macar nu au adapost, dorm pe la rude cu schimbul…
Tu practic incerci sa te ''vinzi' unei tipe. Devii sau pari o masinarie masculina de facut bani (ca asta inseamna daca porti ceva de firma si vrei atentia femeilor) si de intretinut femei care s-ar uita la tine doar pentru ca ai... ochelari de firma. Si altele.

| mentholinks explică (pentru sopranaCadaverica):

N-ai inteles. Eu sunt cam urat si ma gandeam ca cu ochelari par mai frumos si poate se uita vreo fata la mine adica sa ii atrag atentia atata tot. Ca si o mancare care arata rau nu prea iti vine sa o gusti sa vezi daca e buna. Nu stiu de ce sari asa ca doar nu am insinuat ca fetele ar fi toate superficiale.

| sopranaCadaverica a răspuns (pentru mentholinks):

Cat de ''urat'' esti? Poate esti foarte subiectiv si ai in cap idealuri masculine. Trimite-mi o poza.
Nu am vazut nici un baiat urat, poate doar nearanjat, murdar, cu o frizura nepotrivita trasaturilor, pensat s-a.m.d. Frizura si sprancenele conteaza foarte mult, barba la fel, daca ai. Conteaza doar atitudinea pana la urma, ca si o tipa frumoasa, dar nesigura pe ea, poate parea prostuta si neatractiva. Concentreaza-te mult pe educatie, citeste mult, fii curios, cauta lucruri, construieste-ti o rutina placuta, pe langa cea de la serviciu. As prefera sa vorbesc cu un tip uratel, dar care stie gramatica limbii romane, are ce sa imi povesteasca, decat sa ascult prostiile si laudaroseniile unuia cu ochi albastri si bicepsi.

| alex15ccc a răspuns:

BMW face ochelari de soare?

| SupMates a răspuns:

Neindicat!