| kaki a întrebat:

Daca imi zice cineva cum sa scap de fobia de fantome? Dau funda happy. Mai mereu cand ma duc la baie inchid usa si cand ies imi imaginez ca se uita a fantoma la mine si incep sa tip si sa fug maiiiiiiiiiiiiiii mereu noaptea mi-e frica.

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Banuiesc ca ai lumina la baie, si asta presuune ca ai si lumina acolo... Ma intreb ce te faceai daca aveai wc-ul in curte si trebuia sa mergi in toiul noptii acolo pe intuneric. happy
Raspunsul e simplu: nu mai iti imagina. Totul porneste de la gind. Gindeste-te ca frica ta e exagerata, si vei scapa de ea. Si gindeste-te de cate ori ai vazut vreo fantoma. Asa iti vei da seama ca totul e in mintea ta, in imaginatia ta. Daca insa ai vazut vreuna, atunci ai de ce sa te temi! happy

| aneliram a răspuns:

Eu nu cred că există fantome, ti se întamplă asta pentru că te temi.

| JustAGirl333 a răspuns:

Imagineaza-ti că te prinde o fantoma.
Ce îți poate face?
Te omoară?
Poți să îți aprinzi mai multe becuri și o să fie că ziua. Ziua nu prea cred că te temi de fantome.
Poți lua și telefonul și îi pornești lanterna

| kaki explică:

Dar eu am un hol si intre baie si bec este un spatiu si oricum mai am o camera si lanterna de la telefonnu merge bine si eu inca n-am usa la baie tongue

| kaki explică:

Pan la urma am vazut una;-;