| Maxiela a întrebat:

Daca iti faci cont de facebook si iti setezi ca profilul sa fie activ doar pentru tine, atunci cand postezi ceva ceilalti iti vor putea vedea indiferent daca iti sunt sau nu prieteni? In al doilea rand, atunci cand iti trimite cineva o cerere de prietenie poate sa-ti vada profilul pana eu accept sau nu cererea.In plus, daca am cont si e setat doar pentru mine poti vedea profilul altora si sa comentez fara sa fiu pe lista lor de prieten.Si daca sunt pe lista de prieteni ai cuiva si profilul meu il vad doar eu, atunci cand comentez la altii ceilalti imi pot vedea profilul; sau daca vreau doar sa comentez si nu sunt prieten cu aceea persoana mi se vede profilul daca e setat sa-l vad doar eu.

5 răspunsuri:
| cami13 a răspuns:

Pai iti faci Facebook personalzat adica numai prietenii pot sa iti vada pozele. Si chiar daca e personalizat nu poti sa comentezi decat daca acele persoane sut prietene cu tine. Toata lumea poata sa iti vada profilul dar nu pot sa iti vada pozele si ce postezi decat prietenii.

| SoreSory a răspuns:

1.Nu nu pot vedea, dar de unde se da like mai pe langa acolo, o sa geata si apare Doar eu sau Prieteni si sa vada cu-iii trimiti tu pe profil dai Prieteni dar doar pentru atunci. Pai daca il ai privat sa nu vada ce postezi, logic ca nu.Da poti daca ai profilul sa-l vezi doar tu poti comenta la alti.Da poti, chiar daca il ai la prieteni.Nu ti se vede dar iti vede ce poza aia la coperta si poza aia mai mica. Succes! Si chiar daca postezi ceva si il ai personalizat nu ti-l pot vedea nici prieteno, cami13 nu sti bine, daca nu sti nu t ebaga, eu am facebook de multi ani

| Maxiela explică (pentru SoreSory):

Eu nu vreau sa vada pozele sau comentariile nici prietenii din lista, pentru ca daca unul are profilul vizibil pentru toata lumea atunci si al meu va fi, cel putin asa am inteles.De exemplu, am gasit contul de facebook al unei prietene care e vizil doar pentru ea si se vede doar poza de profil si un comentariu care l-a facut la altcineva dar cand vrei sa vezi profilul ei nu exista si nici nu il gasesti nici in lista cu toate persoanele care au acelasi nume in facebook; e posibil asa ceva?

| SoreSory a răspuns (pentru Maxiela):

Ba nu va fi asa, daca are unul profilul vizibil .blabla.Cine ti-a spus nu stie bine ....Nu nu este posibil. Daca l-ai cautat, poate nu l-ai cautat bine...ca NU ESTE POSIBIL.

| Maxiela explică (pentru SoreSory):

Sau e posibil ca cineva sa nu aiba poza de profil, dar atunci cand comenteaza ceva sa-i apara in stanga poza?