| Joker3134 a întrebat:

Daca îți pica telefonul de la etajul 2 poți să omori pe cineva? Pai și nu poți să scapi doar cu dosar penal? Că doar e imprudență. Sunt oameni care au dat pe trecerea de pietoni peste oameni și sunt în libertate.

Răspuns Câştigător
| andiceasu95 a răspuns:

Daca eu am cazut de pe casa cu capul direct in ciment, si n-am patit nimic. traiesc laughing cum poate un telefon sa te ucida daca iti cade in cap? Decat daca e Nokia caramida laughing

17 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum adica sa scapi doar cu dosar penal?
Dosarul penal trebuie sa se finalizez cumva, fie cu neurmarirea penala, fie cu proces si sentinta.

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru Joker3134):

Ma indoiesc ca primesti cu executare daca e din culpa. Nici la accidentele rutiere nu se da cu e executare de obicei.

Cat despre daca imi convine sau nu, am grija sa nu omor pe nimeni din vina mea.

Răspuns utilizator avertizat
| doctorandus a răspuns (pentru Joker3134):

Nu, nu moare din cauza telefonului, dar poate face infarct din sperietura.

Răspuns utilizator avertizat
| doctorandus a răspuns (pentru Joker3134):

Nu, nu ca nu prea reiese ca l-ai omorat tu (adica nu a fost telefonul cauza mortii).

Răspuns utilizator avertizat
| doctorandus a răspuns (pentru Joker3134):

Nu cred. Ar fi o lovitura, dar nu mortala.

Răspuns utilizator avertizat
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E omor din culpa, daca moare. Ramai in libertate, dar tot primesti o condamnare, cu suspendare. Si vei avea cazierul patat; nu mai poti fi paznic, dar poti intra in politica.

Răspuns utilizator avertizat
| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Joker3134):

Nu. Pentru a fi paznic, ai nevoie de un atestat eliberat de politie, pe care il primesti doar daca esti 'curat'.
Ca doar nu poti lasa lupul paznic la oi.

| Andreeush a răspuns:

Cred că exagerezi, nu îți face dosar penal doar din atâta.

Răspuns utilizator avertizat
| Andreeush a răspuns (pentru Joker3134):

Nu moare nimeni dacă îi cade un telefon în cap.

| Atlantic007 a răspuns:

Poti sa ii spargi capul.