| ღ♥√εđεŧtą ♥ღ a întrebat:

Daca parintii nu ar fi d acord cu iubitul\iubita voastra c ati face? P cine ati alege : parintii sau persoana iubita?

Răspuns Câştigător
| albastrel a răspuns:

Eu cu siguranta i-as impaca! adica.nu pot sa renunt la ai mei pentru un El...parintii sunt toata viata, cat un barbat poate fi al tau doar o ora o zi o luna un an sau de la 10 in sus...cu siguranta parintii nu vor sta 10 ani suparatii pe tine. te va ierta! dar daca poti sa faci sa fie bine ...de ce sa nu o faci?

17 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Depinde. In adolescenta, cred ca ar fi fost niste certuri, niste intalniri pe ascuns, pedepse si, pana la urma, as fi renuntat. Dar, cum acum nu mai depind (nici financiar) de ai mei, imi croiesc viata asa cum vreau si cum stiu ca e mai bine pentru mine.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Am rezolvat problema asta cu parintii mei de ceva timp. Le-am explicat ca prietenii mi aleg singura, nu au ce comenta, sunt ai mei si eu trebuie sa ii suport sau sa ma inteleg cu ei. Daca chiar nu se inteleg, nu i-as tine fata-n fata. Dar in rest nu ar fi nici o problema.

| SweetCandy a răspuns:

Daca eti majora ai puterea de a alege ce e mai bine pentru tine, daca nu...eu mi-as alege familia...happy
incearca sa vorbesti cu ai tai si poate reusesti sa-i convingi ca iubitul tau este un tip okhappy

| Encore a răspuns:

Iubita, oricum parintii nu mi-ar zice nimic, sunt major si aleg iubita.

| Crisu_8081 a răspuns:

Aleg sa fiu cu cine imi place, insa voi incerca sa nu ma cert cu parintii.Nu uita: cand esti intr-o situatie de genul, gandeste-te ca numai parintii te ajuta neconditionat, iar un iubit poate sa stea, poa' sa plece...nu se stiehappy

| sorin a răspuns:

As face in asa fel incat sa inteleaga ca eu tin la persona aceea foarte mult si imi doresc din tot sufeltul sa fiu cu ea, dar nicidecum nu as alege.

| MADALINAAAA a răspuns:

Poi pe moment cred ca m-as certa cu parintii, dar pana la urma tot pe ei i-as alege, pentru ca stiu ca ei imi vor binele, si intodeauna vor fi alaturi de mine, pe cand persoana iubita/prietenul...ma pot desparti de el oricand, imi poate face rau, iubirea trece si vine.si cateodata sentimentele sunt in zadar, asa ca.tot la parinti te intorci.

| christabell a răspuns:

Orice ar spune parintii sau alti sfatuitori, cel indragostit isi va asculta doar inima.

| viki a răspuns:

Pe amandoi. Le-as spune parintilor ca m-am despartit de el, dar ne-am vedea pe ascuns.tongue

| ღ♥√εđεŧtą ♥ღ explică:

@viki momentan si eu ma intalnesc cu el p ascuns... fara sa stie parintii... dar nu pot continua mult asa...ne-am sh despartit din motivul asta...pentru k el nu vroia sa am probleme cu parintii mei...as vrea sa-l pot uita sh sa ascult d parintii... dar nu pot...pentru ca il iubesc prea mult...crying...sh mi-e frica sa nu-l pierd definitivsad

| sunny a răspuns:

Nu trebuie sa alegi, parintii au fost alaturi de tine pina acum, nu trebuie sai indepartezi. Daca iubitul e cu adevarat potrivit trebuie sa le arati si parintilor acest lucru.incearca sa vezi cauza ca nu il simpatizeaza si gandeste-te daca e una serioasa

| maria_5001 a răspuns:

Daca parintii nu sunt de acord cu el trebuie sa te gandesti ca iti vor doar binele.
Am fost intr-o situatie asemanatoare si parintii au castigat pentru ca el a renuntat, a zis ca ei sunt mai importanti pentru mine si avea dreptate. Dar a fost doar motivul teoretic pentru care ne-am despartit, pe cel practic l`am aflat mai tarziu sad.
Acum nu as pune un baiat inaintea parintilor mei pentru ca daca este cineva care sa merite nu as avea de ce sa aleg

| speranza24 a răspuns:

Parintii sunt si vor ramane, iubitul nu ai nici o siguranta pentru cat timp, dar de preferat ar fi sa nu te gasesti niciodata in aceasta situatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa vezi de ce nu sint de acord si sa te gindesti daca au dreptate sau se inseala. Ei nu-l cunosc... tu insa da, il stii cel mai bine si stii daca parintii au dreptate cind iti prezinta toate relele de pe pamint de care ar fi el in stare, doar ca sa va desparta, sau daca el te iubeste sincer si in cazul asta vrea o relatie serioasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alinus.h desi nu are legatura cu subiectul, nu e chiar asa cu supararea parintilor. Pe mine taica-meu m-a urit pina a murit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As alege persoana pentru. ca daca iti doresti asa de mult sa ii fii pretena/prieten trebuie sa te zbati pentru. acel lucru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca as tine ft mult la baiatul respectiv cred ca as renunta la tot pentru el...