| intreb348128712 a întrebat:

Daca la noi in Romania avem teroristi veniti din alte tari, ce politia nu poate sa afle imediat? Ca doar ii cauta si imediat poate sa ia mandat sau sa faca ceva sa nu fim impuscati.

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Daca teroristii is cunoscuti, daca numele lor este cunoscut, daca poza lor este cunoscuta, atunci normal ca politia stie cine intra in tara cine iese.

Dacxa is teroristi de astia nestiuti, ala poate veni in tara ca simplu turist, dar oricum is urmariti, mai ales cei care nu-s din UE, pentru ca un arab de exemplu are nenvoie de viza sa ajunga in RO, dosarul lui este cercetat, is vizati.

Dar in RO de ar veni sau trece pe aici teroristi, ar fi doar in trecere, ori sa se ascunda, sau sa staioneze o vreme, nu sa terorizeze populatia de la noi, pentru ca nu au pentru ce laughing romanii is pasnici, nu sau dus peste nimeni, nici nu or sa se duca.

Sa nu fii tu impuscat? Dar esti cumva ceva mare personalitate si ai atenta cumva la tarile arabe, ori esti dusmanul lor? Daca nu esti poti sta linistit, nu-s nici altii in situatia asta, asa ca romanii pot sa sze intoarca pe partea ailanta laughing

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Poliția incă nu știe "Daca la noi in Romania avem teroristi veniti din alte tari" că dacă ar ști...