| Justme32 a întrebat:

Dacă la o săptămână după măsurile de relaxare se anunță o altă pandemie alta decât COVID mai acceptați izolarea?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu cred ca ar mai fi pregatit nici statul pentru o alta pandemie, deci banuiesc ca s-ar lansa cateva obligatii (masca, dezinfectant, distanta), iar restul ar fi doar recomandari, si am fi fiecare pe pipota lui thinking

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce înseamnă să nu o accepți? Ce faci ca să nu o accepți? Te revolți în sinea ta? Ieși zilnic să faci colecție de amenzi?

| Drimmero a răspuns:

Bineinteles, nu e ca si cum ar fi dupa mine

| Justme32 explică (pentru Drimmero):

Prima dată a fost pe nepusă masa, acum te poți aștepta acum știi că nu s-au luat măsuri altele decât carantinarea celor sănătoși

| suntserios a răspuns (pentru Justme32):

Incorect. Carantinarea a fost facut asupra celor cu grad de risc. Restul am fost tinuti in izolare. E o mare diferenta.

Cat despre intrebarea ta, cine pune problema de acceptare sau nu? Ca doar nu se face referendum pe teme de securitate nationala.