| Mădă0611 a întrebat:

Daca lumea ar fi vesnica si voi nemuritori, ce ati face toata ziua? laughing Ma uitam pe net la imagini gasite la o cautare dupa "fantasy world", oky, fain, dar ce sa faci intr-o fantasy world?

9 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Nu m-as grabi deloc si as face tot ce mi-as putea imagina

| RAY a răspuns:

Pentru mine viata fara moarte nu are sens,scop etc mas sinucide,ce folos sa traiesc vesnic sa imi moara cei dragi si eu sa traiesc, si daca ar fi lumea nemuritoare posibil ca mas documenta despre ce imi place si acuma astronomia,informatica, comportamentul uman, sexualitatea umana etc as vrea sa vizitez lumea, sa calatoresc printre stele, sa pot cunoaste stiinta, fiecare zi sa fie o bucurie pentru mine, nu stiu daca intro o vesnicie mias gasi jumatatea

| milan9 a răspuns:

Ai putea avea din partea mea o lista cu miliarde de lucruri...
Sau mai bine zis, un miliard de ani pe putin din aceasta eternitate mi l-as petrece facand lista temelor pe care le poti "aborda" in eternitate... happy

Ramane bineinteles si solutia ca pentru diversitate sa faci combinatii intre acesti factori. happy

| Mădă0611 explică (pentru milan9):

No sa vedem, ce-ai face? Zi-ne cel putin 20 de lucruri.

| RainmakerX a răspuns:

As avea ce face. Cel mai usor lucru posibil este sa pierzi timpul...

| suffarstar a răspuns:

Intr-o lume fantasy m-as plictisi in primele zece minute. Si asa e asta destul de plictisitoare, mai ales ca nu poti sa faci ceea ce vrei, trebuie sa traiesti dupa niste norme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hm, ce as face daca as fi nemuritor, as asista la principalele momente ale istorie, as cauta sa fiu prezent in centru actiuni... peste cateva secole as calatori in spatiu, poate chiar si in timp, deci as face ceva gen Doctor Wholaughing

| Morrígu a răspuns:

Aș aspira la moarte cel mai probabil dacă ar fi cel puțin imaginabilă.
Dacă nu aș ști despre ea, aş inventa-o.
(Doar e fantezie și se presupune că se întâmplă ce vreau.)

| RenameMe a răspuns:

Dacă aş fi nemuritoare aş fi cea mai plictisită persoană de pe pământ laughing Nu mi s-ar mai părea nimic interesant şi aş avea impresia că pot face oricând lucruri care acum le văd intreresante, precum o ieşire cu prietenii, cititul unei cărţi, excursiile în familie...
Nu am mai preţui momentele ca acum. Într-un fel, îmi convine că suntem muritori pentru că fac lucrurile cu drag şi am mereu sentimentul că viaţa asta nu îmi ajunge să fac tot ceea ce îmi propun, aşa că dau tot ce-i mai bun din mine să fiu aşa cum îmi place şi să îi văd fericiţi pe cei dragi.
Numai bine!