| IacobAbel a întrebat:

Daca mă poate ajuta cineva cum sa procedez? Am făcut un Apel si am prejudiciul de achitat persoanei în cauză dar verbal se spune că este decedat! Fiind om al străzii nu are neamuri și nu știu cum sa procedez că îmi cere să am chitanță. Unde pot achita suma sau cu sa procedez? Mulțumesc mult!

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Daca persoana e decedata, cui sa achiti? E imposibil asa ceva! Nu exista o astfel de lege... laughing Oricum ar fi, povestea ta e incompleta! Ca sa-ti dea cineva o opinie corecta trebuie sa stie toata povestea, altfel te-ar putea duce in eroare mai mult!

| IacobAbel explică (pentru lpavel):

Mă obligă să dovedesc că este decedat (certificat deces) sau sa caut o ruda apropiata să-i plătesc prejudiciul, de 140 lei!? Daca nu să-l caut că este de negasit și să-i dau bani.