| Bunddy a întrebat:

Dacă mâine ar veni la tine o persoană necunoscută și ți-ar cere 1000 lei pentru o operație care i-ar salva viața, i-ai da?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu i-as da in mana nici un ban, dar as accepta sa merg personal sa-i achit factura de la spital.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil ca da.
Daca am niste dovezi concrete, niste oameni de incredere care valideaza treaba asta...

de altfel cred ca am donat mult mai mult de 1000 lei pentru diverse cazuri de cancer la copii de-a lungul timpului.

| Freya1 a răspuns:

Nu,pana nu ma asigur ca are nevoie de treaba asta pe bune.
Nu sunt milionara sa arunc cu miile de lei pe geam.

| Hammurabi a răspuns:

Nu i-aș da banii în mână lui.
Dar aș trimite pe cineva de la mine să-i achite direct costurile operației.

| Dismally a răspuns:

Daca m-ar convinge ca este adevarat si chiar nu are de unde poate, dar sunt slabe sanse avand in vedere suma - iti vinzi telefonul, hainele, ce obiecte mai ai prin casa, casa pana la urma si tot faci rost.

| 1997onur a răspuns:

Da. Si ma asigura ca trăiești ori care ar fi prețul.

| CleanHeart a răspuns:

Logic dar cu condiția să plătesc eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-aș arăta CENTURA de la blugi și ăla ar spune - Scuză-mă ȘEFULE, am crezut că ești un PROST ca ăștia pe care îi PĂCĂLESC să fac rost de bani.

| FilipSorin a răspuns:

Sigur

| Arakiss a răspuns:

Nu.

| whitelore00 a răspuns:

Scuze bro nu am bani