| anonim_4396 a întrebat:

Ce aí face dacă mâine ar veni Dumnezeu la tine?

29 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Nu va veni, că are alte treburi mai importante, de făcut!

| Arthur a răspuns:

Cred că doar aş putea fi chemat la El.

| Hombre a răspuns:

I-as sugera sa-i bata pe toti popii ca manaca rahat in numele lui.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

I-as da in dar o pereche de ochelari, i-as scoate dopurile din urechi si i-as arata imprejurimile! Pentru ca daca, ipotetic vorbind ar exista, e orb, surd si prost ( organizat).

| Duucu a răspuns:

L-aș lăsa pe el să deschidă un subiect de discuție.

| RAY a răspuns:

La as intreba cum a aparut din nimic

| AvalohAlyn a răspuns:

I-as cere atat:Iarta-ma, iubeste-ma si curateste-masad

Răspuns utilizator avertizat
| Liviu a răspuns:

Las pune sa faca din apa vin sa il vad pe bunicu fericit =)

| M25M a răspuns:

L-as preda autoritatilor pentru crimele comise.

| KrYsTy2OOO a răspuns (pentru M25M):

Cred ca glumesti. nu stii doar ca nu el de decide data cand vom murii.

| M25M a răspuns (pentru KrYsTy2OOO):

Ma refeream la crimele comise (genocidurile) de EL, descrise in Biblie.

| Lizzu a răspuns:

Buna

Daca chiar ar veni i-as pune o multime de intrebari fara raspuns si poate as avea o discutie nemaiintalnita cu El si de neuitat happy

Dar, problema este ca El "nu vine". Este mereu in noi dar il ignoram din nestiinta sau cu buna stiinta, nu stiu...

Tu ce ai face? happy

| HueyFreeman a răspuns:

Imi dau o palma peste ochi, si dispare.

| Zenit313 a răspuns:

As cauta repede un topor, drujba, pistol, orice...

| dracu14 a răspuns:

L-as omori, bineinteles, daca el exista, e cel mai mare criminal al omenirii, deci trebuie exterminat inainte sa faca si alte victime

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

L-as lasa sa-mi simta sufletul.As incerca sa il simt si eu pe al Lui.Cuvintele nu ar valora prea mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exact ce fac si acum.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

L-as urma.

| MrAnderson a răspuns:

Dumnezeu nu vine la mine. Cine mama naibii sunt eu asa periculos? laughing
In cel mai fericit caz, imi trimite o invitatie si trec eu pe la El, daca are asa planuri mari pentru mine.

Răspuns utilizator avertizat
| ManStrong a răspuns:

In primul rind cind ai musafir de seama il inviti la un pahar de vin.
Apoi ceva gustari, delicatese.

| Disharmony a răspuns:

Http://i.imgur.com/fJTQdBj.jpg
Da, asta i-aş spune.

| Calininio a răspuns:

Atac cerebral, de la cat as urla la el.

| IulianDornianu61 a răspuns:

Salut!
De regula, nu poti taia lemne daca nu "ascuti" muchia de la "topor".Dar cand mancarea de caine e gata, ar fi timpu sa te gandesti la mancare de oameni.Scoate "toporul" din "cotetul gainii" si "ascute-l" inainte sa il bagi iar.

| KrYsTy2OOO a răspuns:

1:L-as ruga sa fiu din nou copil.
2:l-as ruga sa ma lase sa vorbesc cu toate rudele mele moarte.

| ChuckNorris42 a răspuns:

As lasa jointu jos.

| Wongraven a răspuns:

L-as primi cum se cuvine ca pe orice alt invitat, cu vodka.

| Ioana666lore a răspuns:

Mas speria si i-as da cu tigaia in cap...