| Hammurabi a întrebat:

Dacă maine seară la 18.00 fix ar fi sfărșitul lumii, ce-ai face până atunci?

Răspuns Câştigător
| PinkFlowers a răspuns:

Imi iau un meniu de la KFc si il mananc plangand ca ma ingras laughing apoi pot slabi linistita laughing

72 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

As face sex cu una imbracata in latex

| Hammurabi explică (pentru mgtow):

Dă-l dracu' de latex. Fă cu ea dezbrăcată. laughing

| mgtow a răspuns (pentru Hammurabi):

Nu imi place ca se vede celulita. In combinizon de latex are forme

| RAY a răspuns:

Https://www.youtube.com/......tps?/watch

as face dragostele cu fetele mele dulci din harem

| Hammurabi explică (pentru RAY):

Ok. Am înțeles.
Ți-ai băga p*** în ultima zi pe pământ. laughing)))

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Pentru asta sau facut razboaie man

| Drimmero a răspuns:

M-as oftica toata ziua si as sta nervos, altceva nu as avea ce sa fac, timpul trece si te baga in suparare mare.

| Freya1 a răspuns:

M-as intalni cu prietenu meu, am face impreuna ce mai avem timp de facut (chestii romantice, plimbari, declaratii, ne-am spune ce avem pe suflet) si inainte sa murim am lua un somnifer si am dormi imbratisati sa nu vedem cum se sfarseste tot.

| Hammurabi explică (pentru Freya1):

Adică, să pierzi partea cea mai interesantă? laughing

| Freya1 a răspuns (pentru Hammurabi):

De ce as vrea sa vad cum se surpa tot, sau explodeaza, sau se inunda sau ce doamne se intampla acolo.Nu cred ca vreau sa vad cum mor, mai bine ma ia in surprindere brusc sa nu apuc sa ma speriu, sa ma doara, sa vad.

| Sn4k3 a răspuns:

O fifa si o bere cu prietenii.

| Hammurabi explică (pentru Sn4k3):

Adică ți s-ar cam rupe că vine sfârșitul. laughing))))

| RainmakerX a răspuns:

As sta la o pizza/cafea si as vrea sa vorbesc cu vreo 5-6 persoane. laughing As vrea sa stiu clar ce parere au despre mine XD

Restul nu conteaza.

| sofisis a răspuns:

As... nu stiu ce as face. Nu cred ca am prea multe chestii neexperimentate. Aaaaa, stiu, as fuma un joint. Macar sa ma duc fericita si total pe dinafara a tot ce se intampla laughing))
Acum serios, as sta cu cei dragi.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Mi-as aduna prietenii sa privim apusul in timp ce mancam ultima portie de supa de ceapa sad.

| mentholinks a răspuns:

Probabil as fi atat de nerabdator incat doar as fuma tigara de la tigara.

| Lioana a răspuns:

As face aceleasi lucruri pe care le-as face si daca as sti ca mai am 1000 ani de trait. Nu cred ca daca ar fi ultima zi as avea supraputeri incat sa fac ce n-am putut face la timp. Poate ca m-as ruga putin mai mult doar. Si as incerca sa fiu impreuna cu familia in acele momente. Dar asta incerc in fiecare zi.

| Hammurabi explică (pentru Lioana):

Nimic special de făcut pentru ultimele momente?

| Lioana a răspuns (pentru Hammurabi):

Daca ar fi ceva special de facut as face acum. Nu am nevoie sa fie ultima zi pentru asta. Nu stim niciodata care e ultima noastra zi.

| raMLesS a răspuns:

As face Armaghedonu la mine in oras.

| HadesSs a răspuns:

Cateva sticle din vinul cel mai bun, cateva partide de sex si eventual un joint de calitate laughing)

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As sta cu mama mea.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci dai dovada de empatie, wow

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Mda,.Surprinzator

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma-s indopa cu somnifere laughing

| AlexSalling a răspuns:

Sex

| Hammurabi explică (pentru AlexSalling):

De acord cu tine, dar nu trebuie să aștepți sfârșitul lumii pentru asta. laughing

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Hai sa raspund si serios, as sta langa cei dragi pana in ultima secunda

| EcceHomo a răspuns (pentru RAY):

De ce? Oricum îi vei revedea pe lumea cealaltă.

| RAY a răspuns (pentru EcceHomo):

Nu cred in after life

| EcceHomo a răspuns (pentru RAY):

Ar trebui să crezi şi să speri într-o lume de dincolo.Acolo vom fi toți ca unu'.

| RAY a răspuns (pentru EcceHomo):

Nu ar trebui sa credem in nimic, și sa cunoaștem, sa știm, dar partea cognitiva a omului îl predispune spre a crede in credințe false

O prejudecată cognitivă este un model sistematic de abatere de la normă sau raționalitate în judecată. [1] Persoanele fizice își creează propria "realitate socială subiectivă" din percepția lor despre input. Construirea unei realități sociale a unui individ, nu o intrare obiectivă, poate dicta comportamentul lor în lumea socială [2]. Astfel, părtinile cognitive pot duce uneori la distorsiuni perceptuale, la judecăți inexacte, la interpretări ilogice sau la ceea ce se numește în general iraționalitate. [3] [4] [5]

Unele prejudecăți cognitive sunt probabil adaptive. Sensibilitățile cognitive pot conduce la acțiuni mai eficiente într-un anumit context [6]. Mai mult, deviațiile cognitive permit decizii mai rapide atunci când actualitatea este mai valoroasă decât precizia, așa cum este ilustrat în euristică [7]. Alte deficiențe cognitive sunt un "produs secundar" al limitărilor procesării umane [8], care rezultă din lipsa unor mecanisme mentale adecvate (raționalitatea limitată) sau pur și simplu dintr-o capacitate limitată de prelucrare a informației [9]

În ultimele șase decenii de cercetare privind judecata umană și luarea deciziilor în domeniul științei cognitive, al psihologiei sociale și al economiei comportamentale sa identificat o listă continuă de evoluții ale prejudecăților cognitive. Kahneman și Tversky (1996) susțin că biasurile cognitive au implicații practice eficiente în domenii precum judecata clinică, antreprenoriatul, finanțele și managementul. [11] [12]
Biasul apare din diverse procese care uneori sunt dificil de distins. Acestea includ

comenzi rapide de prelucrare a informațiilor (euristică) [13]
elaborarea informațiilor zgomotoase (distorsiuni în procesul de stocare și recuperare din memorie) [14]
capacitatea limitată a procesării informației a creierului [15]
motivații emoționale și morale [16]
influența socială [17]
Noțiunea de prejudecăți cognitive a fost introdusă de Amos Tversky și Daniel Kahneman în 1972 [18] și s-a dezvoltat din experiența lor în nenumăratele popoare sau incapacitatea de a raționa intuitiv cu cele mai mari ordini de mărime. Tversky, Kahneman și colegii au demonstrat mai multe căi replicabile în care judecățile și deciziile omului diferă de teoria alegerii raționale. Tversky și Kahneman au explicat diferențele omului în ceea ce privește judecata și luarea deciziilor în termeni de euristică. Euristica implică comenzi rapide mentale care oferă estimări rapide cu privire la posibilitatea apariției unor evenimente incerte [19]. Heuristica este simplă pentru calculul creierului, dar uneori introduce "erori grave și sistematice". [7]

De exemplu, euristica reprezentativității este definită ca tendința de a "judeca frecvența sau probabilitatea" unui eveniment prin măsura în care evenimentul "seamănă cu cazul tipic" [19]. Problema "Linda" ilustrează reprezentativitatea euristică (Tversky & Kahneman, 1983 [20]). Participanților i sa oferit o descriere a "Linda" care sugerează că Linda ar putea fi o feministă (de exemplu, se spune că este îngrijorată de problemele legate de discriminare și de justiția socială). Apoi au fost întrebați dacă ei credeau că Linda este mai probabil să fie "(a) banca" sau "(b) banca și activă în mișcarea feministă". O majoritate a ales răspunsul (b). Această eroare (din punct de vedere matematic, răspunsul (b) nu poate fi mai probabil decât răspunsul (a)) este un exemplu de "fallație a conjuncției"; Tversky și Kahneman au susținut că respondenții au ales (b) pentru că păreau mai "reprezentativi" sau tipici persoanelor care ar fi putut potrivi descrierii lui Linda. Euristica reprezentativității poate duce la erori cum ar fi activarea stereotipurilor și judecățile inexacte ale altora (Haselton et al., 2005, p. 726).

Alternativ, criticii lui Kahneman și Tversky, cum ar fi Gerd Gigerenzer, susțin că euristica nu ar trebui să ne conducă la conceperea gândirii umane ca fiind plină de prejudecăți cognitive iraționale, ci mai degrabă de a concepe raționalitatea ca un instrument adaptiv care nu este identic cu regulile logicii formale calculul de probabilitate. [21] Cu toate acestea, experimente precum "problema Linda" au crescut în programul de cercetare euristică și prejudecată care se răspândește dincolo de psihologia academică în alte discipline, inclusiv medicina și știința politică.

Tipuri
Deviațiile pot fi distinse pe mai multe dimensiuni. De exemplu,

există înclinații specifice grupurilor (cum ar fi schimbarea riscantă), precum și prejudecăți la nivel individual.
Unele prejudecăți afectează procesul de luare a deciziilor, în care trebuie luată în considerare oportunitatea opțiunilor (de exemplu, eroarea costurilor de faliment).
Altele cum ar fi corelația iluzorie afectează judecata despre cât de probabil este ceva sau despre faptul dacă un lucru este cauza alteia.
O clasă distinctivă de prejudecăți afectează memoria [22], cum ar fi prejudecățile de consistență (amintirea atitudinilor și comportamentului trecutului ca fiind mai asemănătoare cu atitudinea prezentă).
Unele prejudecăți reflectă motivația unui subiect, [23] de exemplu, dorința de a avea o imagine pozitivă de sine care să conducă la părtinirea egocentrică și evitarea disonanței cognitive neplăcute [24]. Alte prejudecăți se datorează modului în care creierul percepe, formează amintiri și face judecăți. Această distincție este uneori descrisă drept "cunoaștere fierbinte" față de "cunoaștere rece", deoarece raționamentul motivat poate implica o stare de excitare.

Printre prejudecățile "reci"

unele se datorează ignorării informațiilor relevante (de exemplu, neglijarea probabilității).
unele dintre ele implică o decizie sau o hotărâre care sunt afectate de informații irelevante (de exemplu, efectul de încadrare în care aceeași problemă primește răspunsuri diferite în funcție de modul în care este descris sau distorsiunea în cazul în care alegerile prezentate au rezultate diferite decât cele prezentate separat).
altele dau greutate excesivă unei trăsături neimportante, dar esențiale a problemei (de exemplu ancorarea).
Faptul că anumite prejudecăți reflectă motivația și, în special, motivația de a avea atitudini pozitive față de sine [24] explică faptul că multe prejudecăți sunt auto-deservite sau auto-direcționate (de exemplu, iluzia unei înțelegeri asimetrice, părtinirea de sine). Există, de asemenea, tendințe în modul în care subiecții evaluează în grupuri sau în afara grupurilor; evaluarea grupurilor ca fiind mai diversă și "mai bună" din multe puncte de vedere, chiar și atunci când aceste grupuri sunt definite arbitrar (părtinire de tip ingroup, prejudecată a homogenezei din grup).

Unele prejudecăți cognitive aparțin subgrupului de prejudecăți atenționale care se referă la acordarea unei atenții sporite anumitor stimuli. Sa demonstrat, de exemplu, că persoanele dependente de alcool și de alte droguri acordă mai multă atenție stimulilor legați de droguri. Testele psihologice comune pentru a măsura aceste prejudecăți sunt sarcina Stroop [25] [26] și sarcina punctului sondei.

Sensibilitatea persoanelor la anumite tipuri de prejudecăți cognitive poate fi măsurată prin testul de reflecție cognitivă (CRT) dezvoltat de Frederick (2005). [27] [28]

Listă
Articolul principal: Lista prejudecăților cognitive
Următoarea este o listă a principalelor biasuri cognitive studiate:

Nume Descriere
Erorile de atribuire fundamentală (FAE) De asemenea, cunoscut sub numele de corespondență [29], tendința este ca oamenii să sublinieze prea mult explicațiile bazate pe personalitate pentru comportamentele observate în alte persoane. În același timp, indivizii sub-subliniază rolul și puterea influențelor situației asupra aceluiași comportament. Studiul Jones și Harris (1967) [30] ilustrează FAE. În ciuda faptului că a fost conștient de faptul că direcția de vorbire a țintă (pro-Castro / anti-Castro) a fost atribuită scriitorului, participanții au ignorat presiunile situaționale și au atribuit atitudinilor pro-Castro scriitorului atunci când discursul a reprezentat astfel de atitudini.
Confidențialitate tendința de a căuta sau interpreta informații într-un mod care să confirme preconcepțiile lor. În plus, persoanele fizice pot să discrediteze informații care nu suportă opiniile lor [31]. Confidențialitatea confirmării este legată de conceptul de disonanță cognitivă. Prin urmare, persoanele pot reduce inconsistența prin căutarea unor informații care confirmă opiniile lor (Jermias, 2001, p. 146). [32]
Tendința de a pretinde mai multă responsabilitate pentru succese decât eșecuri. Se poate, de asemenea, să se manifeste ca o tendință pentru oameni de a evalua informațiile ambigue într-un mod favorabil intereselor lor.
Încrederea față de credință Când evaluarea puterii logice a unui argument este părtinitoare de credința lor în adevărul sau falsitatea concluziei.
Framing Utilizarea unei abordări prea înguste și descrierea situației sau problemei.
Încetinirea retrospectivă Uneori numită efectul "I-am cunoscut-tot-de-a lungul", este tendința de a vedea evenimentele trecute ca fiind previzibile.
Un articol din Buletinul psihologic 2012 sugerează că cel puțin 8 părtinitoare aparent nelegate pot fi produse de același mecanism generativ de informare-teoretică [14]. Se observă că abaterile zgomotoase în procesele de informare bazate pe memorie care transformă dovezile obiective în estimări subiective (deciziile) pot produce conservatorism regresiv, revizuirea credinței (conservatorism bayesian), corelații iluzorii, superioritate iluzorie (mai bună decât media efect) și efect mai slab decât media, efect subadditivitate, așteptare exagerată, suprasolicitate și efectul greu de ușor.

Semnificație practică
Informații suplimentare: Confidențialitatea prejudecată § Consecințele
Multe instituții sociale se bazează pe indivizi pentru a face judecăți raționale.

Regimul de reglementare a valorilor mobiliare presupune în mare măsură că toți investitorii acționează ca persoane perfect raționale. Într-adevăr, investitorii reali se confruntă cu limitări cognitive de prejudecăți, euristici și efecte de încadrare.

Un proces corect al juriului, de exemplu, cere ca juriul să ignore caracteristicile irelevante ale cazului, să cântărească în mod corespunzător caracteristicile relevante, să ia în considerare diferite posibilități deschise și să reziste la erori, cum ar fi apelul la emoție. Diferitele prejudecăți demonstrate în aceste experimente psihologice sugerează că oamenii vor renunța frecvent la toate aceste lucruri. [33] Cu toate acestea, ele nu reușesc să facă acest lucru în moduri sistematice, direcționale, care sunt previzibile [5].

Înclinațiile cognitive sunt, de asemenea, legate de persistența superstiției, de marile probleme sociale, cum ar fi prejudecățile, și acționează de asemenea ca o piedică în acceptarea cunoștințelor științifice non-intuitive de către public [34].

Cu toate acestea, în unele discipline academice, studiul de părtinire este foarte popular. De exemplu, părtinirea este un fenomen larg răspândit și bine studiat, deoarece majoritatea deciziilor care se referă la mințile și inimile antreprenorilor sunt computațional imposibile [12]

Reduce
Similar cu Gigerenzer (1996), [35] Haselton et al. (2005) afirmă că conținutul și direcția unor prejudecăți cognitive nu sunt "arbitrare" (p.730). [8] Mai mult decât atât, prejudecățile cognitive pot fi controlate.Debiasing este o tehnică care urmărește reducerea prejudecăților prin încurajarea indivizilor de a folosi procesarea controlată în comparație cu prelucrarea automată. [29] În ceea ce privește reducerea FAE, stimulentele monetare [36] și informarea participanților vor fi trași la răspundere pentru atribuțiile lor [37] au fost legate de creșterea atribuțiilor exacte. De asemenea, instruirea a arătat că reduce părtinirea cognitivă. Morewedge și colegii săi (2015) au constatat că participanții la studiu expuși la intervențiile de formare cu o singură lovitură, cum ar fi videoclipurile educaționale și jocurile de debit care au învățat strategii de atenuare, au prezentat imediat reduceri semnificative ale comiterii șase prejudecăți cognitive și până la trei luni mai târziu. ]

Modificarea părtinilor cognitive se referă la procesul de modificare a prejudecăților cognitive la persoanele sănătoase și, de asemenea, se referă la o zonă în creștere a terapiilor psihologice (non-farmaceutice) pentru anxietate, depresie și dependență numită terapie de modificare a prejudecăților cognitive (CBMT). CBMT este un subgrup de terapii în cadrul unei zone în creștere a terapiilor psihologice bazate pe modificarea proceselor cognitive cu sau fără terapie de conjugare cu medicamente și vorbire, uneori denumite terapii cognitive de prelucrare aplicate (ACPT). Deși modificarea părtinilor cognitive se poate referi la modificarea proceselor cognitive la indivizii sănătoși, CBMT este o zonă în creștere a terapiei psihologice bazate pe dovezi, în care procesele cognitive sunt modificate pentru a ameliora suferința [40] de depresia serioasă, [41] [42] și dependență. [43] Tehnicile CBMT sunt terapii asistate de tehnologie care sunt livrate prin intermediul unui calculator cu sau fără suport clinician. CBM combină dovezi și teorii cu modelul cognitiv al anxietății, [44] neuroștiințe cognitive, [45] și modele atenționale. [46]

critici
Există critici împotriva teoriilor de prejudecăți cognitive bazate pe faptul că ambele părți într-o dezbatere adesea își revendică gândurile de a fi în natură umană și rezultatul părtășiei cognitive, în timp ce susțin punctul de vedere propriu ca fiind modul corect de a "depăși" cognitivul părtinire. Acest lucru nu se datorează pur și simplu dezbaterii greșite, ci este o problemă mai fundamentală care provine din comportarea psihologică a mai multor teorii de părtinire cognitivă opuse, care pot fi folosite fără scop falsificabil pentru a explica orice punct de vedere [47]. [48] ​​[necesită pagina] [este necesară verificarea]

| EcceHomo a răspuns (pentru RAY):

Rog a mi se face un rezumat, în caz contrar, îmi retrag fondul de rulment.big grin

| Hammurabi explică (pentru EcceHomo):

Cine te-a pus? laughing)))

| Superior a răspuns (pentru EcceHomo):

Ar trebui să crezi şi să speri într-o lume de dincolo.Acolo vom fi toți ca unu'.
Exact, nu exista nimic de pierdut. In plus, avem ceva indicii (mari) ca viata de apoi e posibila.

| Superior a răspuns (pentru RAY):

"Nu ar trebui sa credem in nimic, și sa cunoaștem, sa știm, dar partea cognitiva a omului îl predispune spre a crede in credințe false "
Gandesti prea intunecat man.

| EcceHomo a răspuns (pentru Superior):

Ştiu,mă pregătesc intensiv pentru asta.

| RAY a răspuns (pentru Superior):

Prea empiric

| mgtow a răspuns (pentru Superior):

Pe lumea cealalta vreau sa dau la buci pana imi ia foc penisul

| Superior a răspuns (pentru mgtow):

Poti,stai linistit.

| mgtow a răspuns (pentru Superior):

De unde esti asa sigur? Raiul teoretic ar trebui sa ofere placerile care le avem pe pamant altfel s-ar considera iad. laughing ia zi parerea ta dc crezi tu ca pe lumea lui dumnezeu o sa *** femei in latex asa cum imi place?

| EcceHomo a răspuns:

Aş încerca să dau de barmanul acela drăguț care face cele mai delicioase cocktailuri, i-aş cere ceva dulce, dar şi tare, şi aş bea până aş muri.big grin

| Hammurabi explică (pentru EcceHomo):

Ai început foarte bine, dar ultimele cuvinte m-au băgat într-o confuzie totală. laughing
Oricum, e riscant să faci așa ceva.
Poate se anulează sfârșitul lumii.

| EcceHomo a răspuns (pentru Hammurabi):

Ai dreptate, m-aş face de râs.happy

| mgtow a răspuns (pentru EcceHomo):

In cealalta lume vreau sa am parte de sex cu femei in latex nelimitate

| EcceHomo a răspuns (pentru mgtow):

Aşa să îți ajute Dumnezeu!happy

| IoanaRoman09 a răspuns:

Lumea s-a sfarsit oricum pentru mine

| RAY a răspuns (pentru IoanaRoman09):

Nu vorbi asa, esti tanara, ai toata viata inainte

| Hammurabi explică (pentru IoanaRoman09):

Putem să te înveselim cumva? laughing

| mentholinks a răspuns (pentru IoanaRoman09):

Iti dau un pont. Vei mai suferi un timp, mai mult sau mai putin, dar dupa aceea te vei simti mai bine.

| IoanaRoman09 a răspuns (pentru Hammurabi):

Prefer sa raman asa, moarta.

| IoanaRoman09 a răspuns (pentru RAY):

Oricum eu ard orice ar fi : ))...las-o balta, nu ma astept sa intelegi ceea ce zic eu...nimeni nu o face

| RAY a răspuns (pentru IoanaRoman09):

Adica tu chiar crezi in asta?

| IoanaRoman09 a răspuns (pentru RAY):

Defineste "asta".Sau e un "ăsta"? : ))

| supadeceapa a răspuns (pentru IoanaRoman09):

Oh, nimeni nu ma intelege, sunt un fulg special de zapada ratacit in aceasta lume cruda si nedreapta.
#tumblr #smiorc

Toti am trecut prin faza asta la 14 ani, te intelegem, chiar daca nu crezi. rolling on the floor

| IoanaRoman09 a răspuns (pentru supadeceapa):

Haha,se vede ca ai o ceapa in loc de creier.
Prin "nimeni nu ma intelege" ma refeream strict la TPU.
Hai ma, asa tanara ma vezi? multam, ce pot sa zic? =]] nu-mi bat capul...ii exact ceea ce spuneam.Pot sa scriu eu si sa ma strofoc ca tot degeaba ii.Era evident la ce faceam referire, da' na...ii mai usor sa te crezi superior si sa arunci cu replici "la 14 ani ..bla,bla,bla" macar sa schimbi si tu placa (,) ca asta ii veche rau.
Si apropo...ce-i ala "tumblr" mai exact?

| supadeceapa a răspuns (pentru IoanaRoman09):

Uite, ma, cum s-a aprins laughing. Ahhh, cum doare adevarul asta.
,, nu-mi bat capul, doar o sa scriu un roman''
Chiar n-ai ce sa explici, toti am avut perioada asta, o sa fie bine *hug*.
Si aia cu 14 ani nu era o replica rolling on the floor. Ai 14 ani.

| RAY a răspuns (pentru IoanaRoman09):

Crezi in after life?

| RAY a răspuns (pentru supadeceapa):

Sper ca ai parul lung sa aiba de ce trage, ce rea esti ceapa

| DoarAlin a răspuns (pentru supadeceapa):

Special snowflake. laughing) LMAO

| IoanaRoman09 a răspuns (pentru supadeceapa):

Un roman la tine are 7 propozitii?
Wow...m-ai lasat fara...cuvinte.
Si n-am 14 ani, am 10.

| supadeceapa a răspuns (pentru IoanaRoman09):

A, bun, m-am linistit. laughing

| supadeceapa a răspuns (pentru RAY):

Nu sunt rea, am experienta cu adolescente plangacioase. laughing)))

| EcceHomo a răspuns (pentru RAY):

Tocmai asta e problema, nu e deloc tânără, ci o bătrânică resemnată la gândul că viața ei e pe sfârşite.happy

| AlexDarius3 a răspuns:

Mare lucru nu aş face pentru că m-ar lua prin surprindere, dar aş chiuli de la ore şi m-aş duce pe la casele duşmanilor să le dau foc să le curm suferinţa gândacilor din casele lor mai repede. SUPER! Mi-a luat aproape 2 ore să intru în casele la toţi şi să le găsesc buteliile, să pun câteva paie şi benzină pe ele să le dau foc, transpir ca sclavul la banane în Africa, e ora 13.00, merg la un coleg să îi fur xbox-ul cu Fifa 19 am mai pierdut 2 ore după care merg la băută ca să nu mai simt nimic când vine apocalipsa.

| Hammurabi explică (pentru AlexDarius3):

Păi și Xbox-ul de ce l-ai mai furat? laughing))))

| Crsiti92134 a răspuns:

Toti profesori Iasi injura si i-as bate rau de tot, leas pune 1 pe linie cum imi pune ei si la orice fata de pe strada i-as da pantaloni jos.

| FruttiFresh300 a răspuns:

Aș suna-o pe soră-mea de dimineață și mi-aș petrece după amiaza cu toți prietenii acasă la mine ca să le distrug ultima zi pe pământ vecinilor de deasupra și de dedesubt care in fiecare seară vin la ușă și ne zic ca facem gălăgie ca la apocalipsă... Se pare că ei au trăit deja una și ne vorbesc din experiență.

| DoarAlin a răspuns:

Eh, cred ca as juca CS:GO cu cheat-uri, doar ca sa fiu si eu odata Global Elite. laughing))

| AlMaDi a răspuns:

Am stricat numarul de raspunsuri...erau 69...erau laughing.
Am stat si am rumegat intrebarea...si atunci au raspuns simturile laughing.
As zbura, pentru a putea simti vantul.