| Roxysad a întrebat:

Daca merg la profil stiinte ale naturii:
1. in a 9-a, a 10-a, a 11-a si a 12-a ce ore o sa fac si cate pe saptamana?
2. din ce o sa dau la bac? dau si la o limba straina?(daca da e la alegere?)
3. in ce clasa credeti ca e mai greu? si care vi se par cele mai grele materii?
va rog sa ma ajutati ca nu stiu la ce profil sa merg (dintre mate-info si stiinte ale naturii) funda :d:d:d:d si vot happyhappyhappy

Răspuns Câştigător
| Anonimfarmerama a răspuns:

Eu sunt la mate info si e ok. Daca te duci la stiinte ale naturii simplu vei face mai multe ore de chimie si biologie si nu cred ca vei avea mai mult de 30 de ore 31, pe saptamana. La BAC vei da dintr`o limba straina doar daca vrei tu. Nu te obliga nimeni. Doar daca dai pe profil de stiinte ale naturii / bilingv engleza vei da obligatoriu BAC la engleza. La stiinte ale naturii e mai lejer. Eu zic sa te duci unde iti place mai mult. Sper ca te-am ajutat. Fundaaaa? te rog.