| CatalinMelinte a întrebat:

Daca mergi intr-o padure si vezi o haita de lupi inconjurandu-te ce faci?

Răspuns Câştigător
| Ionut6999 a răspuns:

Inchizi ochii ca sa n-o mai vezi laughing. e de preferat sa stai langa focul pe care l-ai facut in padure, pentru ca animalele nu se apropie de foc si de locul in care este galagie produsa de oameni. Daca adormi si focul se stinge si vin lupi in locul unde e cortul tau, si te trezesti, dormi in continuare si lasa-i sa manance mancarea (daca nu vrei sa te manance pe tine). Daca esti incoltit de lupi in mijlocul padurii, fara foc la tine, nu prea ai ce face.

7 răspunsuri:
| andrei a răspuns:

Ii atac!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Infarct.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma rog sa apara una din asta...
http://www.youtube.com/watch?v=XMQbmk0RnE8

| AntoniaOrman a răspuns:

Iau o cutie de chibrituri(daca am rolling on the floor ), iau un chibrit, il frec de cutie pana se aprinde si fac foc si atunci pleaca. happy

| blueSky_3324 a răspuns:

Galagie... poate se sperie si fug, sper laughing

| Clau80 a răspuns:

Daca te intalnesti cu o haita de lupi ar fi bine sa ai ceva de aprins focul, lupului ii e frica de foc. Unii zic ca ajuta si sa faci galagie prin diferite metode, batut din palme, urlat, tipat, etc.

Din fericire nu se cunosc cazuri in care un om sa fi fost atacat si mancat de un lup.De regula lupul evita omul si prefera sa nu-l atace.
Iarna insa lupii se strang in haite de 5-6 exemplare si atunci ataca de regula doar vietuitoarele slabite sau ranite.

http://bushcraft-ability.blogspot.com

| CatalinMelinte explică (pentru Clau80):

Cred ca au fost atacati iarna acei oameni ucisi de lupi