| Lluvia a întrebat:

Daca mie nu mi se raspunde la intrebari eu de ce as mai raspunde, nu? (si nu ma refer la intrebari stupide, si nici la mine). Zic asa in general. Daca nu sunteti ajutati de ce sa ajutati? Ce parere aveti? FunditZza:*

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Personal ajut neconditionat, nu astept nimic in schimb. Fiecare dintre noi ajuta/raspunde atunci, cand poate/stie. Nu mi se pare normal, sa-i condamnam pe ceilalti, ca nu ne-au raspuns, din moment ce nici noi nu suntem in stare (fizic) sa raspundem la toate intrebarile, care apar pe site (este imposibil). Mereu vor exista si intrebari fara raspunsuri sau cu raspunsuri putine, si nu e vina nimanui.
Mai multa toleranta nu strica niciodata.
Numai bine!

7 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Umm...pentru că dacă nimeni nu ar ajuta fără să fie ajutat, atunci acest site ar sta continuu pe loc. Iartă-mă că îţi spun, dar mentalitatea ta este una şubredă, rigidă şi cam ignorantă. Ajuţi deoarece site-ul se numeşte Toţi Pentru Unul. Este egoism să vii aici cu pretenţia ca înainte de toate, tu să fii ajutat. Poate că nu există cineva care să fie în stare să îţi dea un răspuns mulţumitor căci cele mai multe întrebări îşi găsesc aici răspunsul.
Şi înainte să faci o acţiune, gândeşte-te de fapt pentru ce faci ceea ce faci. Dacă nu mai răspunzi întrebărilor, de ce nu părăseşti deloc site-ul din prima? Sau vrei să demonstrezi ceva prin asta?

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Vaihappy
În cazul acesta îmi pare rău, a fost doar vina mea şi sper că nu te-ai simţit jignită de ce ţi-am zis. Nu voi mai schimba acum tot ce am spus la persoana a 3-a, dar să înţelegi că nu îţi sunt adresate ţie. Din nou, îmi pare rău! O seară plăcutăhappy

| AndaWest a răspuns:

Ti-am citit intrebarile si am vazut ca totusi ai raspunsuri, sunt unele care raman pe veci la prima pagina, intrebari fara raspuns. tu nu te descuraja, daca poti sa ajuti de ce sa nu o faci? nu te uita la ceilalti, tu fa ceea ce simti

| Lluvia explică:

@Raul9004, @LaLaLa am scris in paranteza ca nu ma refer la minewinking
Cititi cu atentie inainte sa raspundeti. Pur si simplu am avut o curiozitate daca mai raspundeti daca nu vi se raspunde la randul vostrul. Oricum mersi de raspunsuri happy

| Lluvia explică:

@Raul9004 nu ma simt jignita pentru ca nu m-am simtit in cuvintele tale. oricum multumesc ca ai raspuns happy

| LaLaLa_9690 a răspuns:

Pai chestia e ca incepe cu tine. Sa zicem ca daca tu nu ajuti de ce ai astepta ceva in schimb. Poate ca uneori te gandesti ca uite mie nu mi-a rasp nimeni la asta. dar poate ca nu au stiut sau poate ca nu au vazut intrebarea. Si daca totusi poti sa ajuti pe cineva/ poti sa faci un bine de ce sa nu o faci? Numai pentru ca tie nu ti s-a raspuns la cateva? Eu zic ca nu merita.

| LaLaLa_9690 a răspuns:

Si eu imi cer scuze, am vazut ca ai scris in paranteza dar cred ca nu am fost atenta.