| ღSคภ๔яค a întrebat:

Daca nu ai 18 ani si vrei sa-ti deschizi un cont bancar ai nevoie sa fi insotit de un adult sau tutore?

6 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Da, e nevoie de un adult pentru acord. Sau poți avea alocația pe card...și apoi treci la treabă. Știm noi. Păcat, mare păcat.

| TPUuser199 a răspuns:

Trebuie sa ai peste 18 ani sa iti poti deschide ''singur/a'' un cont. ia-ti un parinte cu tine.

| Flory1243 a răspuns:

Da se poate, dar trebuie sa fi insotit de unul dintre parinti pentru a semna ca sunt de acord ca sa iti deschizi un cont pentru ca esti minor. Eu am la raiffeisenbank si il controlez online.

| AndrrreaDeea a răspuns:

Da