| notsurewhoiam a întrebat:

Cata prostie in lumea asta!:@M-am saturat!
Ati avut senzatia vreodata ca nu va simtiti bine in corpul vostru? sunteti complexati de aspectul fizic? lumea nu mai vede de bariera asta...chiar nu mai conteaza ce e in interior? De ce totul se rezuma la asta?

9 răspunsuri:
| Castorul a răspuns:

Da am avut odata senzatia asta.
Si atunci am decis sa pun "teoria" la incercare. Daca am sa fiu toata viata un singuratic inseamna ca asa e.
Insa am gasit si cateva persoane cu care sa ma inteleg si sa ma simt foarte bine indiferent de aspectul fizic. Deci nu e 100%adevarat ce ai zis si tu. Ca sunt foarte multi prosti, e adevarat, dar trebuie sa faci slalom printre eiwinking
Bafta!

| TeIubesccc a răspuns:

Unii nu vor sa accepte asta, sa recunoasca. dar ii intereseaza si poate ca sunt chiar atrasi de ce e in interior. Se dau indiferentsi si "smecheri" pentru a atrage atentia. Crede`ma, cand ajungi sa cunosti mai bine persoanele care te inconjoara iti dai seama de asta.

| Teooooooo a răspuns:

In fiecare zi, de 6 ani. :) Mereu am fost o persoana mai grasa, dar incep sa trec peste. Lasa ipocritii si bucura-te de viata. Nu incerca sa-ti dai seama ce gandesc ei cand privesc numai fizicul pentru ca acesti oameni nu sunt capabili sa se concentreze mai mult de 2 minute pe un subiect mai interesant ca niste tate, un fund si o talie. Esti minunata, iar ei nu. Be happy. >:D<
http://www.youtube.com/watch?v=d-diB65scQU
Pe mine, de obicei, muzica ma salveaza din depresie. Bafta.

| Teooooooo a răspuns:

M-am uitat putin printre intrebarile tale si am aflat ca esti foarte slaba. Cat timp esti sanatoasa, totul e ok. big hug

| JustAGirl_3031 a răspuns:

Stii, draga Angel si eu simt la fel uneori. Din pacate, asta se promoveaza: Prosti si frumusetea exterioara!
Nu se mai pune accent pe inteligenta si frumusete interioara. Tot ce conteaza este sex-appeal-ul. Si daca nu ai asta, nu esti nimic acum.

Te pup dulce si iti trimit un gand bunkiss!
P.S.: Totusi, nu uita ca pentru unii ca noi, este mai important ce esti in interior. Iti doresc sa ai numai astfel de persoane in preajma ta!

| Ruxandra00 a răspuns:

Asa e lumea dar u nu trebuie sa ii bagi in seama.ce neam face daca am baga toata lumea asta rea in seama. treci mai departe si uitate totimpu in fata ta nu in spate ...si o sa vezi ca o sa te simtzimai bine. oamenii astia care comenteaza aiurea sunt mai prejos de ceilalti

Răspuns utilizator avertizat
| bbubby a răspuns:

Binenteles ca ambalajul conteaza la prima vedere big grin iar oamenii din ziua de azi nu mai au timp si nici chef sa cunoasca o persoana uratica dar care nu traieste doar pentru a face o umbra frumoasa pamantului.

| Ardnabella a răspuns:

Pentru ca asta promoveaza mass-media,asta promovam noi(noua generatie),pentru ca din lipsa de cultura revenim la instinctele primitive axandu-ne pe latura fizica,a ceea ce vedem,pentru ca suntem prea preocupati de cu totul alte lucruri decat cel mai important criteriu,care din munctul meu de vedere reprezinta cea mai solida baza in intemeierea unei relatii fie ea de prietenie,dragoste,constand in ceea ce descoperim in persoana cu care interactionam.P.S.:Unii sunt prea limitati si incapabili sa isi puna intelectul(in cazul unora absent) sa inteleaga ceea ce vrea o persoana sa transmita,sa inteleaga sentimentele,trairile, ideile, planurile pe care noi(tind sa cred ca fac parte din aceasta categorie) le avem.Acum sincera, pune-l pe Gigel care are masina primita la majorat cadou de la parintii care au fost plecati in Italia 8 ani la munca,care au uitat ca au un fiu acasa ce trebuie educat,pune-l tu pe acel macho sa inteleaga ca aspectul tau fizic nu are legatura cu ceea ce esti cu adevarat. Daca lui Gigel ii aduci o mimoza cu silicoane si botox in buze,cat mai sumar imbracata(adica mai deloc),evident nu va mai sta sa te asculte pe tine,sa iti asculte polemicile si cugetarile despre viata.Da,am fost complexata,inca mai am momente in care ma simt complexata,sunt zile in care ma uimeste narcisismul meu si sunt zile in care imi detest persoana,dar sunt intr-o armonie cu mine,cu sine,sunt dezinteresata,dezgustata de parerile retardatilor care incearca sa ma umileasca,sa ma ironizeze,sa ma batjocoreasca.Da,sunt eu,asa arat! Cu calitati si defecte! Dar nu astepta sa vin eu sa iti spun cat de incredibila sunt in interiorul fiintei mele,cate lucruri intersante am sa-ti povestesc, cat de mlt imi plac mie cartile lui Drumes, cat de tare imi place muzica folk.Caut persoane care sa stiu ca au interese relativ comune cu ale mele,care au cat de cat interes fata de ceea ce le spun,care incearca sa ignore sau sa faca abstractie de la infatisarea mea, care sunt atrase de ceea ce sunt eu cu adevart.Un sfat pe care ti-l daruiesc din inima:INCEARCA SA-I IGNORI PE MEDIOCRII CARE NU FAC ALTCEVA DECAT SA ANALIZEZE FIZICUL! Dupa parerea mea asta nu lasa impresia de aroganta, ci arata doar ca esti indiferenta la ceea ce spun ei.