| anonim_4396 a întrebat:

Dacă nu vreți sa ma ajutați cu ceea ce va cer nu are rost sa mai citiți tot.

Am fost împreună cu un băiat 5 luni, înainte sa ma pun cu el o prietena mi-a zis ca îl place(și eu îl placeam dar nu am zis nimic pentru ca nu voiam sa stric prietenia) și dupa puțin timp a zis ca începe sa nu-l mai placa și după 2 săptămâni tipul a aflat ca îl plac asa ca ne-am pus împreună. Ei o să-i dau numele Cristina și lui Cristi, deci din moment ce Cristina nu îl mai plăcea iar Cristi voia sa fim împreună am acceptat, nu aveam nimic de pierdut. Totul bine și frumos, 5 luni frumoase chiar dacă au fost certuri la care voiam sa pun punct dar am continuat pana la urma acum vreo 6 zile m-am despărțit de el, ii dădea mai multa atenție Cristinei decât mie si parca era ceva ciudat între ei, mereu vorbeau în privat gen afara mereu vorbeau doar ei adică secretoşi dacă știți ce zic și înainte cu o zi sa ma despart de el i-am întrebat pe amândoi, pe el dacă o place și pe ea dacă îl place, amândoi au zis nu dar am crezut ca sunt eu prea paranoica asa ca am lasat gândul ăsta la o parte, a doua zi am sunat-o pe Cristina și am întrebat-o dacă iese și a zis ca iese mai târziu pentru ca are treaba și ghiciți ce treaba avea ea, sa iasă cu iubitul meu, o fata a sunat-o de mai multe ori și la al treilea apel, iubitul meu a răspuns și a zis "lasă fata în pace" și a închis, deci în momentul ala am crezut ca turbez, după ne-am certat puțin în privat (eram certați de când l-am întrebat de Cristina) și mda, la cum a vorbit cu mine mi-am dat seama ca e relație toxica asa ca am încheiat-o acolo. Doua zile mai târziu, o fata care și ea vrea sa se razbune pentru ce au facut și se da de partea lor mi-a zis ca cei 2 s-au pus împreună si ca imbecilul ala o plăcea pe Cristina în timp ce eram împreună, aveți idee cât de aiurea m-am simțit în momentul ala? 5 luni... Nu pare sa fie mult dar totuși au fost 5 luni în care puteam sa dau de un tip mai bun în toate sensurile și mai loial decât el dar nu, eu mi-am pierdut 5 luni din viata după unul care nici nu știu dacă m-a plăcut.

Aveți vreo idee cum ne-am putea răzbuna pe ei? Nu vreau ceva cu bătaie sau înjurături, ne gândeam sa ii luam pe toți din gașca lor de partea noastră și sa ii lăsam pe porumbei singuri sa facă borş dar nu funcționează planul ăsta, vrem ceva care sa ii facă sa se simtă geloși sau cum m-am simțit eu, dezamăgită(și nu doar eu). Și nu veniți cu "răzbunarea e arma prostului", chiar mi se pare prea puțin pentru ce au făcut, ar trebui să-i luam și să-i dam cap în cap, de la el pot spune ca ma asteptam, dar de la ea? Uh

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Nu pe ei sa te razbuni, pe el poate desi nu ajuta la nimic, ca el e de vina, el te avea prietena si el a decis sa se duca cu ea, ea nu are nici o vina, ce vina are ea ca el a acceptat?
El trebuia sa zica nu.

Nu or sa se simta gelosi deloc, o sa-si vada de treaba lor.
De ce sa nu te astepti de la ea, daca il placea, ea a incercat, de el depindea totul.
A, daca-l lua cu forta ea pe el fara sa vrea el, atunci era ea de vina, altfel nu.

De ex daca stiu ca una are gagic sau sot, eu incerc! Nici nu ma int ca are sau nu partener, daca ea accepta, atunci e clar ca ii e bine daca accepta si atunci ma bucur ca-i fac si ei un bine, daca nu accepta aia e.
De ce m-ar interesa pe mine de partenerul ei?! Ce ma doare pe mine? Eu imi urmez interesul, ei sa ii pese ca ea e intr-o relatie, si deci ea decide.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai luat gunoiul Cristinei, nu un diamant rar. Dacă te vei răzbuna vei deveni ca el. Îți înțeleg dezamăgire si suferința. Fruntea SUS si mergi mai departe

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu sufăr după el doar ca na, cum am zis și mai sus, totuși 5 luni... Iar ei sa nu se aleagă cu nimic, eventual el pentru ca practic Cristina n a făcut nimic

| AndreeaWTS a răspuns:

Ce pretenții ai?
Ai început să povestești cum ți-ai mințit prietena "eu îl placeam dar nu am zis nimic" și acum îi reproșezi că și ea a făcut la fel? laughing
"Cristi" cum i-ai spus tu, nu e un obiect care e în posesia ta sau în posesia ei. E un om liber, alege să stea cu cine vrea, cât vrea.
Nu e obligat să dea socoteală nimănui.
Deci, vrei să te răzbuni pentru că ce?

| anonim_4396 explică (pentru AndreeaWTS):

Nu am mințit-o, pur și simplu nu i-am zis, nu e ca și cum m-a întrebat dacă e adv sau ceva și am negat, nu? Deci nu am mințit
Da, i-am și zic ca e liber sa faca ce vrea dar totuși, mi se pare aiurea faptul ca o plăcea când eram împreună și stătea cu mine pentru ce? Iar ea?

| AndreeaWTS a răspuns (pentru anonim_4396):

Să știi că și minciuna prin omisiune tot minciună e.
În al doilea rând ar trebui să fi bucuroasă că ai scăpat de el.
Un tip atât de instabil nu ar fi fost deloc ceva bun pentru tine.