| hack2019 a întrebat:

Daca o femeie este romanca si un barbat este francez copilu cum iese?happy Francez sau roman?thinking adica ce limba o sa vorbeasca?tongue

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde in ce tara naste, daca e in Franta va avea nationalitate franceza si daca e in Romania va fi roman.

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Pai poate sa vorbeasca mai multa franceza fiind tatal de acea nationalitate dar si romana[nu chiar atat de bine dar.]

| Eille2EtcnupD a răspuns:

laughing) ce intrebarelaughing va vorbi limba p[e care tu o/il vei invata(adica daca vrei ca copill sa tie franceza, invata-l franceza si in loc sa vb cu el de gen: vino aici, o sa ii zici in franceza pana invata)laughing

| Ady192 a răspuns:

Indiferent de tara copilul v-a invata limba pe care o vorbesc parintii in casa