| Superior a întrebat:

Daca o persoana trece peste moartea cuiva inseamna ca nu a tinut la persoana respectiva niciodata cu adevarat?

Răspuns Apreciat de Editori
| MarianWLF a răspuns:

Inseamna ca timpul vindeca tot, indiferent cat de puternica ar fi fost emotia simtita si cat de mult ai tinut la acea persoana, totul e trecator, nimic nu e de durata, de aceea "viata merge inainte", pentru ca nu ramanem in trecut, iar intensitatea emotiilor dispare treptat, dar nu se uita desigur, iti aduci aminte cu drag din cand in cand.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu treci niciodata peste, dar te impaci cu ideea in timp, ce poti sa faci?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este cazul să dăm o apreciere atât de radicală.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu, nu este adevarat.

| Freya1 a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa ne gandim chiar atat de departe.Adica,orcine la un moment dat poata sa treaca peste moartea cuiva si nu toti se sinucid de dor.
Dar bine, aici nu ma refer la cei ce joacă tontoroiul pe mormântul celui decedat, sau iese la club după in inormantare sau fix următoarele zile, ca acolo deja clar nu prea au fost sentimente.

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu. Inseamna pur si simplu ca s-a impacat cu acest fapt

| oglindasultanului a răspuns:

Inseamna ca a invatat sa traiasca fara.

| Mirel4412 a răspuns:

La un moment dat o sa uiti de moartea cuiva, asta nu inseamna ca o sa-l uiti vesnic, doar ca te-ai impacat cu faptul.

| Superior explică (pentru Mirel4412):

Vesnic? Exista vesnic, cel putin in lumea materiala?

| isemilia a răspuns:

Nu, e falsa aceasta propozitie.