| crouch a întrebat:

Daca placa de baza are slot pci imi merge o placa video cu slot PCI Express 2.0 x16? funda!

Răspuns Câştigător
| AlexStanica a răspuns:

Nu, pci si pci-e sunt lucruri total diferite. incepand cu formatul suclului pana la viteze si bandwidth.

2 răspunsuri:
| usy313 a răspuns:

Nu pci nu e pci-express. pci-e e pci-express, cred ca pci e slot pentru placa audio sau de reteawinking

| deletedprofile a răspuns:

Daca ai slot PCI-Express x16, iti va merge o placa video PCI-Express 2.0 x16. Dar pe PCI NU.
Cum spunea si usy313 PCI este pentru placa de retea, de sunet, Tv-Tuner, etc