| davidadrianvladut1 a întrebat:

Dacă poliția nu isi face treaba bine la cine să apelez?

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Știi tu cum să își facă treaba bine? Când vrei să apelezi, ce treabă ai tu?

| Mayhem666 a răspuns:

Poliția, nu polițiea. happy

| Trixt3r a răspuns:

Bine te-am regăsit,

In primul rand organul la care faci referire nu se numește "polițiea" ci "Poliția". Diferite structuri ale acestui organ au diferite metode de reglementare și diferite atribuții, atât cat și organe de verificare ale respectării atributelor.

Dacă eu iți spun ca ma doare ceva, fără să-ți spun ce - imi poți spune la ce specialitate de medicina sa merg? Ei bine, cam asa-i și la întrebarea ta, fără sa știm care-i problema, nu putem să-ți sugeram, pentru ca nu știm unde sa te îndrumam.

| davidadrianvladut1 explică (pentru Trixt3r):

Oricum si dacă iti spun ție întrebarea nu ești in măsură să mă ajuți cu ceva, întrebarea era să o fac mai pentru intesul tău dacă polițiea e corupta la cine să apelez? Sa îmi fac singur dreptate sau cum sau la cine să apelez

| Trixt3r a răspuns (pentru davidadrianvladut1):

Asa este, nu am coeficientul necesar de inteligenta pentru probleme atât de complexe.

https://www.politiaromana.ro/ro/utile/intrebari-frecvente/unde-ne-adresam

| davidadrianvladut1 explică (pentru Trixt3r):

Ok, dar vreau mai mult nu este suficient... Mersi oricum dar nu este rezolvarea la problema mea răspunsul tău

| Trixt3r a răspuns (pentru davidadrianvladut1):

La asa întrebare, asa răspuns. O seara faina.

| davidadrianvladut1 explică (pentru Trixt3r):

Pai si cu ce m-ai ajutat? Cu nimic ai răspuns eronat ar trebui să ai contul suspenda dacă nu încerci sa ma ajuți

| marin1988 a răspuns (pentru Trixt3r):

În cadrul Poliției mereu o să fie și oameni corupți, dar și oameni corecți. Pentru problema ta încearcă să contactezi pe polițiștii care nu sunt corupți. Crede-mă că sunt. Doar ai nevoie de puțină încredere. Nu e recomandat să-ți faci singur dreptate, pot exista consecințe grave, în funcție de acțiunile tale. Poți apela chiar și la un avocat, în funcție de problema cu care te confrunți.