| Arimoshi a întrebat:

Daca s-ar inventa o masina a timpului ai merge in trecut sa repari ceva sau in viitor?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

As vrea sa merg in trecut eu cel de azi si as avea ce repara

| OldSoul a răspuns:

Hmm, nu stiu, dar avand in vedere scopul meu, cel mai probabil mi-ar fi indiferent insa totusi as alege sa merg in viitor.

Daca as calatorii in trecut si as "repara" ceva din trecut, asta mi-ar afecta trecutul, si probabil cand revin inapoi as avea multe lipsuri in memorie.

Deci, as alege sa merg in viitor.

Acum desigur, aici m-am referit in special sa aflu numerele la lotto, si sa devin miliardar laughing

In rest? Ce altceva as putea sa modific?
In general nu prea regret mare lucru, da poate unele schimbari m-ar ajuta, dar asta ar insemna sa renunt la gandirea pe care o am, si sincer, asta cred ca e cea mai mare avere a mea.

| GoldenZenith a răspuns:

În trecut as merge și cred ca m as muta acolo la cate am de reparat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-as intoarce in trecut...
Sunt multe chestii pe care as vrea sa le "repar". Am actionat gresit in multe situatii.dar acum nu mai e nimic de facut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu stiu daca m-as intoarce in trecut sau nu. Daca m-as intoarce si as lua decizia de a nu face nimic intr-un moment cheie s-ar schimba tot viitorul, dar nu am certitudinea ca in mai bine. Chiar daca consider ca ce s-a intamplat a fost foarte rau, ar fi putut sa fie mult mai rau. laughing In plus, toate evenimentele care s-au declansat in urma acelei decizii m-au ajutat destul de mult.Nu cred ca as face ceva, prefer sa am o baza pe care o cunosc si sa imbunatatesc ce am deja.

Ce dificil e sa zici doar da sau nu, bine ca n-am de gand sa ma casatoresc straight face

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

M-as duce in viitor ca sa aduc tehnologia din viitor in prezent.

| 393Dan a răspuns:

Da, as merge in trecut prin clasa 5-a si as da toate testele si examenele si-as termina scoala mai repede, pentru ca deja stiu toata materia.

| Busila_Andrei_1995 a răspuns:

Este imposibil sa mergi in viitor chiar si din punct de vedere SF pentru ca noi construim viitorul. Da, as repara foarte multe din trecut

| Darkmagic a răspuns (pentru Busila_Andrei_1995):

Este foarte posibil sa mergi in viitor, Krikalev a si facut-o.
Imposibil, indiferent de gradul de dezvoltare tehnologica la care se va ajunge, este sa mergi "in trecut".
Amuzant este ca astia ar merge "in trecut", ca sa "repare" vreo tampenie peste care au trecut demult, si NU pentru a vedea istoria la lucru, un Newton, un Isus, un Gandhi, un da Vinci...
De gustibus... big grin