| BucurCristina a întrebat:

Daca ai avea cele necesare ce ai inventa?
Eu as inventa un teleportor sau o masina a timpului.

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Un aparat de indeplinire a tuturor dorințelor bune - asa poate multi oameni s-ar face bine, nu ar mai fi: cancere, SIDA etc.

24 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Un aparat sa pot controla vremea...ar fi interesant si palpitant pentru mine.

| Freya1 a răspuns:

Teleportarea,un aprat care citeste ganduri si mi-as face mie un aparat care sa imi faca bani buni si valabili si l-as tine secretwinking

| anonimg a răspuns:

Eu as inventa o casa inteligenta, cu pereti digitali. Bine, macar cu un singur perete digital. :p

| J0B0MAT a răspuns:

Aş inventa magia, gen aia din HP.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Ai aceasta dotare in puterea mintii tale; o poti folosi, dupa ce iti vei cunoaste "puterile ascunse!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca si tine.Si probabil si multe altele care nu-mi vin acum in cap.

| 94Lucifer94 a răspuns:

O lume virtuală.

| BucurCristina explică (pentru 94Lucifer94):

Exista dejawinking

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru BucurCristina):

Eu vreau ceva mai complex, cum ar veni să fii chiar tu acel avatar din lumea virtuală, nu doar să controlezi totul cu apăsări de butoane.

| BucurCristina explică (pentru 94Lucifer94):

Pai si asta exista deja: nu ai auzit de ochelari virtuali, in care esti tu avatarul?

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru BucurCristina):

Eu mă refer să te transferi cumva în realitatea virtuală, în timp ce corpul tău se află în starea de somn sau pe repaos. Cum era în Sword Art Online

| BucurCristina explică (pentru 94Lucifer94):

Asta chiar ar fi tare, mai ales pentru ca ce nu ar putea sa faca in realitate(ca zborul fara mecansime speciale, sau alte puteri supranaturale)ar pute face in relitatea virtual.

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru BucurCristina):

Sincer n-aș mai ieși dintr-o lume din asta unde aș putea face tot ce am visat vreodată laughing
Oricum, nu cred că este posibil...

| BucurCristina explică (pentru 94Lucifer94):

Asa ziceau acum foarte multi ani oameni ca nu se poate inventa ceva mai greu ca aerul care sa zboare si uite ca s-a putut! happy
Hai sa stam noi de vorba peste vreo 20-30 de ani si sa vedem daca ai avut dreptate sau nu. big grin

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru BucurCristina):

Aoleu, dacă mai trăiesc peste 20-30 de ani, cu siguranță vor fi multe chestii și schimbări care se vor petrece până atunci. Dar totuși ideile noastre sunt cam iluzorii laughing
Sper că măcar că va dispărea poluarea, măcar atât. Dacă mai ajung la pensie, să mă bucur de un mediu de viață sănătos și curat laughing

| BucurCristina explică (pentru 94Lucifer94):

Si poate nu va mai fi nici coruptie, dar deocamdata raman doar vise frumoase. big grin

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru BucurCristina):

Măcar să nu mai fie atâta răutate și invidie între oameni. Dacă ar încerca fiecare să fie corect cât de cât și să nu deranjeze pe nimeni, să-și poată vedea fiecare de viața lui, cu siguranță ar dispărea și corupția la un moment dat. Dar până atunci trebuie să avem grijă ca măcar noi să facem ceea ce e corect, măcar pentru noi.

| BucurCristina explică (pentru 94Lucifer94):

Daca toata lumea s-ar gandi asa ar fi ceva! Sper ca asa sa fie si toata lumea sa gandeasca pozitiv.

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru BucurCristina):

Majoritatea oamenilor se gândesc la bani, lucruri materiale și trecătoare. Dar din păcate prea puțini își doresc ca la plecare să lase pământul puțin mai frumos decât l-au găsit. Nu e posibil ca un om singur să schimbe tot, dar poate prin exemplul lui, să fie urmat și de alți oameni. Eu aveam un timp când mă gândeam ce aș face eu dacă aș conduce lumea și aș avea toată puterea. Și cu siguranță un mediu sigur și curat era pe primul loc.

| BucurCristina explică (pentru 94Lucifer94):

Ca in vorba aia: ``unde-s multi puterea creste si dusmanul nu sporeste!``
Daca multi oameni ar aborda aceasta metoda de gandire si ar deveni mai buni, atunci poate si oamenii rai vor renunta la veche lor metoda de viata si vor fi buni, fara raboaie, fara foamete, fara coruptie! DOAR PACE SI ARMONIE!

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru BucurCristina):

Da, căci din păcate suntem împărțiți în oameni buni și oameni răi. Iar de cele mai multe ori tot oamenii buni vor avea de suferit. Dacă ar avea cât de puțină iubire în inima lor acești oameni răi, cu siguranță nu ar mai face atâtea nenorociri în lume. S-ar gândi și ei că nu e bine, plus că provoacă o suferință enormă uneori celor din jur. Răutatea nu aduce nimic benefic pentru omenire sau pentru această planetă, ci pur și simplu sunt ca niște paraziți toți cei care distrug și își bat joc de ce e bun și frumos.

| Logann a răspuns:

Eu as inventa un test pentru adolescentii care se cred speciali ca sa le zica NU

| Volsvagan70 a răspuns:

Ideologia perfecta.

| nukemdfkz a răspuns:

Aș inventa multe.

O dronă inteligentă gen cea din Spiderman.
Un costum bionic gen cel din spiderman homecoming pentru soldații României, cât și pentru trupele SIAS.
Leac pentru unele boli mintale nu pastilele care exită deja. (pastilele gen antidepresivele sunt doar un efect de scurtă durată care reduce puterea bolii mintale)
Buton on/off ciclu la femei. ( laughing )