| Maxiela a întrebat:

Daca sa zicem ca pic bacul la mate si nu il iau nici a doua oara pot sa ma inscriu la o facultate cu taxa avand in vedere ca am un atestat de specializare dupa terminare sau trebuie sa astept cativa ani ca sa ma inscriu.
Daca fac dupa liceu o postliceala ma pot inscrie dupa aceeaia la facultate?

Răspuns Câştigător
| whatever_3916 a răspuns:

Te poti inscrie la facultate doar daca ai luat baculwinking fara diploma de bac nu se poate happy. La postliceala te poti inscrie si fara bac, insa in 3 ani cat dureaza studiile postliceale trebuie sa duci diploma de bac happy.

La facultate te poti inscrie oricandwinking nu conteaza varsta, am colegi la facultate care au 40 de ani happy

1 răspuns:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

La facultate NU te poti inscrie fara Diploma de Bacalaureat. Nici la taxa, nici altundeva.