| Andreimat a întrebat:

Dacă se introduce serviciul militar obligatoriu cand anume ar putea sa înceapă? Bănuiesc că nu peste 2 zile.

4 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Orice Proiect de lege trebuie trecut prin Senat si Camera Deputaților. Durează pana se va vota, si va avea si un termen pentru intrarea in vigoare a Legii respective.

| BufnitaNocturna a răspuns:

Orice modificație de legislație are un termen la care începe prevăzut în lege. Stai liniștit, chiar dacă se introduce serviciul militar obligatoriu, se va anunța cu cel puțin 6 luni înainte. Deci în niciun caz nu va fi peste 2 zile. Poți fi liniștit. O zi bună!

| Andreimat explică (pentru BufnitaNocturna):

Si daca ai facultate?

| BufnitaNocturna a răspuns (pentru Andreimat):

Atunci nu mai faci. Vor fi anumite cerințe, dar și excepții.