| anonim_4396 a întrebat:

Daca stau in parc pe banca poate sa-mi fure tableta cineva?

6 răspunsuri:
| oglindasultanului a răspuns:

Depinde, daca esti intr-un loc unde cunosti lumea, posibil sa fie safe. Nu te duci departe cu aia, in fata blocului, sau la colt.

| syd2 a răspuns:

In europa de Sud Est, da, si chiar neaparat + poate sa te bata daca nu mai rau. Asta e cel mai lejer cu ce poti sa scapi.

| PersonajFictiv a răspuns:

Daca tu te plimbi prin parc si lasi tableta pe banca,da.
Sunt sanse sa ti-o fure si din mana, adica nu e un caz in care poti sa zici ca esti absolut sigur ca nu ti-o fura, dar asta depinde de zona, etc.
Cunosc un caz cand cineva mergea pe strada si a primit un pumn in fata, apoi i s-a furat telefonul, deci mnda.

Răspuns utilizator avertizat
| Dan193 a răspuns:

Daca-i noapte si nu prea este lume - tot cei posibil.

| Supicadepui a răspuns:

Poti sa stai si in picioare si tot ti-o fura.