| Densia03 a întrebat:

Dacă sunt angajata 4 ore iar salariul meu este de 1000 de lei, cât are voie sa oprească providentul? Să-mi pună poprire, am făcut acum 5 ani la ei și mâine ma angajez și cu siguranță ma va găsi nu?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sunai si vorbeste cu ei sa vezi poate se negociaza o suma fixa pe luna. Altfel datoria va creste si daca ai casa sau masina ramai fara ele

| Wr3nch a răspuns:

Maxim o treime. In cazul tau, cu 1000 in mana inseamna 333 de lei.

| Densia03 explică (pentru Wr3nch):

Iar dacă iau 1500 de lei tot 333 îmi oprește? Mulțumesc

| Wr3nch a răspuns (pentru Densia03):

Nu, e o treime din venitul total. Creste la 500.

| Densia03 explică (pentru Wr3nch):

Vai de capul meu sad ma poate găsi din prima luna nu?

| Wr3nch a răspuns (pentru Densia03):

Daca apari pe lista la ei da, pentru ca verifica constant daca ai venituri. Cand ai primit de la ei ultima somatie de plata?

| Densia03 explică (pentru Wr3nch):

Acum mult timp

| haileewatson a răspuns:

Ar trebui sa-ti faci un plan pentru a-ti plati datoriile. Degeaba fugi fiindca o sa fii executata silit.

| Densia03 explică:

Nu vor să-mi dea banii din mâna. Era bine asa. Doar pe card se ia aici