| anonim_4396 a întrebat:

Dacă sunt minora și comand de pe un site capsule de logic ii va păsa vârstă mea? Adică am înțeles ca cel care livrează de obicei nici nu știe ce se afla în colet asa ca atunci când ies sa plătesc ma va întreba vârsta, îmi va cere un act de identitate, semnătura sau alte chestii de genu sau pur și simplu dau banii și nu-i mai pasa nimănui?

3 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Îți cere Buletinul si CNP-ul. Fara CNP nu le intra banii in cont. Șoferii nu stiu ce conține coletul. Eu de 8 martie am primit un colet si fara cele de mai sus nu primesti coletul.

| NotNamed a răspuns:

Te suna sa te anunte ca vine, ii dictezi la telefon unde te aflii mai exact pentru ca satul si numarul nu e de ajuns, a venit, deschide geamul de la usa in cazul in care e un colet mic pentru ca il va avea pe celalat scaun sau in poala, ii dai banii, iti da o chitanta dintr.un aparat micut, si sall.

| OanaDD a răspuns:

Nu are treaba curierul cu asta.
Doar cand cumperi de pe site probabil ca au o verificare a varstei deoarece nu au voie sa vanda minorilor.
Pupici!