| DorianDesteptu a întrebat:

Daca totul se castiga prin vointa cum as putea si eu sa ajung ca Nikola tesla, sa am iq lui? ca tare mi-s curios sa-mi spuneti pasii exacti.

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Stai liniștit...

| DorianDesteptu explică (pentru johnnny123):

Stau foarte linistit, pentru ca in scoala imi dadeam interesul sa mai invat si eu cate ceva si acum ca adult ma duce mintea sa realizez si sa analizez o situatie si sa nu aberez cum fac multi oameni ca poti sa ajungi milairdar sau sa faci nu stiu ce minuni ale planetei 1.Nikola Tesla s-a nascut cu centrul intelectual 2.eu sunt pe msicare, 3.mediul in care el s-a nascut sau ma rog in care a facut scoala, e mult mai bun decat o scoala de 2 bani de la tara 4. cel mai probabil si educatia primita difera mult 5. oamenii cu care s-a inconjurat Nikola sigur nu erau grupul meu de prieteni de la 16 ani, 6. cine vorbeste in necunostiinta de cauza merita sa nu mai aiba dreptul de a deschide gura in nicio discutie! Explica-le tu la astia mai batuti in cap cum sta treaba ca tu am vazut ca esti mai realist si mai inteligent.

| DorianDesteptu explică (pentru johnnny123):

Dar cum se face ca sunt unii tot asa de efectiv nu pot sa stea deloc si altii care nu pot sa faca nimic? iti dau un exemplu eu nu pot sa stau fara sa ma misc, decat daca ma uit la vreun film bun dar in rest simt nevoia sa ma misc sa fac orice dar sa ma misc iar altii nu pot nici sa se deplaseze 5-10 pe jos, dar nu am facut nimic special asa e constrructia mea.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca genetic nu esti inzestrat ca el, nu vad sa ai asemenea sanse.

| Lioana a răspuns:

Daca ai vointa gasesti singur pasii si nu te astepti sa-ti serveasca cineva reteta succesului.

| VoidEternal a răspuns:

"Daca totul se castiga prin vointa"

Cine te-a mințit că totul se castiga prin vointa?

| Nirvanaaa a răspuns:

Dacă ar fi ceva standard, ar fi lumea plină de genii. Nu e suficientă numai vointa, mai sunt și alți factori necesari (genetici, sociali, economici).