| SingleForOne a întrebat:

Daca trecutul este pierdut, iar viitorul este incert, atunci ce este prezentul?

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Prezentul este tot prezent indiferent de situatie. in schimb pentru timpul trecut totdeauna prezentul este VIITOR, asta daca te-ai intoarce in trecut cu o masina a timpului precum cea a lui H.G. WELLS, din trecut ai privi catre prezent ca si cum ai privi in viitor.
Fimul Back tot the Future cam asta arata, adica nu te poti intoarce in VIITOR dar el se intorcea in trecut iar PREZENTUL la care trebuia sa se reintoarca mai tarziu reprezenta insusi VIITORUL, de acolo si denumirea INAPOI IN VIITOR laughing

| Wr3nch a răspuns:

Ceea ce traiesti aici si acum, influentat de trecut si o sursa de influenta pentru viitor.

| Catrice a răspuns:

Prezentul este lucrul cert.

| Sn4k3 a răspuns:

Totulwinking

Răspuns utilizator avertizat
| unvecin a răspuns:

Mâine astăzi va fi ieri.

| cyberalex a răspuns:

O pierdere incerta.

| PuyaTimonel a răspuns:

Traiesti in prezent, uitandut-e ( si invatand) dintrecut si sperand un viitor mai bun.

| irina4219 a răspuns:

Momentul in care trebuie sa lasi trecutul sa plece si sa te pregatesti pentru viitor. Viata iti asigura multe surprize, dar doar daca stii sa crezi in ele si sa le permiti sa ajunga la tine!