| anonim_4396 a întrebat:

Daca un individ s-ar muta in vecinatarea voastra si nu ar face cunostinta, nu ati vorbi deloc in afara de "Buna Ziua", nici nu l-ati vedea decat rar circuland pe holul blocului doar ati auzi des usa lui noaptea la ore foarte tarzii exemplu pe la 2-3, pe langa astea Stiti ca individul are in jur la 30 de ani, nu e din localitatea voastra si nu a fost vizitat de nimeni niciodata, astea petrecandu-se de ani

Ce impresie v-ar da un asemenea individ?

14 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Un tip absolut normal!

| Violleta2022 a răspuns:

Asta se intampla tot timpul in Australia. Locuiesc de multi ani pe aceeasi strada si imi cunosc vecinii din vedere. Ne salutam de la departarre, ne facem cu mana dar nu ne vizitam, nu ne interbam ce facem, unde mergem, de ce sunt unii singuri sau nu samd.
Curiozitatea romanilor nu este una sanataoasa si nu se practica in occident, unde poti avea probleme cu politia daca iti bagi nasul in treaba vecinilor.
la inceput ne-am oprit sa vorbim cu vecinul din stanga si dreapta, dar dupa un zambet rece si o conversație monosilabica si relativ scurta, mi-am dat seama ca nu-s interesati sa lege legaturi cu vecinii.
Sincera sa fiu avem destui prieteni care sa ma viziteze, asa ca nu-mi pasa de vecinii reci si diastanti care nu vor sa fie deranjati sau iscoditi.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Din descrierea făcută nu mi se pare nimic dubios.

| Ana1687 a răspuns:

Puțin dubioasă faza cu ușa la 3 dimineață, dar nu cred că e ceva care ar trebui să te îngrijoreze

| Freya1 a răspuns:

Nici un fel de impresie.Omul poate munceste pe noapte, sau pur si simplu pleaca noaptea de acasa ca e liber sa faca ce vrea.
Mi-as vedea de treaba mea pentru ca nu are de ce sa ma intereseze ce fac altii.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Ai descris profilul unui om dubios posibil ciminal in serie. https://www.youtube.com/watch?v=PDQF_NNqbJc&ab_channel=MickeyBMickeyB

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nicio impresie. Nu imi spionez vecinii si nu imi pasa ce fac

| RAY a răspuns:

Un guten tag acolo nu strica, in principiul germani nu sunt sociabili de fel, discuta chesti serioase nu rahaturi, intelegeti

| Vântulalb a răspuns:

Poate e chelner. Ei stau sa stranga dupa voi cand chefuiti pana la... apropo, cat mai stati voi in baruri?
Poate lucreza in cfr si are turele alea imposibile. La fel si cei de la SMURD.
Tu, ai incercat sa-i spui "buna ziua"?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu sunt persoane de varsta mea, si am o fixatie exagerata cu anonimitatea. atat in real cat si online Poate te stii in domeniu ca lucrii in IT : Cum intrii cu VPN pe siteurile care au proxy anti-vpn
https://www.tpu.ro/......u-vpn-uri/

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai nesigurante, frici multe =esti magnet de respins

| mgtow a răspuns:

Atat timp cat nu are treaba cu mine ma fac ca e un vecin obisnuit

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

La naștere fiecare copil e cântărit, măsurat și primește un diagnostic și o notă. Nota de la naștere înseamnă capacitatea omului de gândire.
Copii atât fetele cât și băieți moștenesc inteligenta de la mamă pentru că tatăl e gena recisiva.