| Florentina9210 a întrebat:

Voi obisnuiti sa comandati haine online sau preferati sa mergeti direct in magazin?

21 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Prefer din magazine, e alt spirit cand te plimbi si le vezi acolo. In plus le poti proba ca sa stii exact cum iti vin si nu mai trebuie sa platesti transport. Am luat recent niste haine de pe un site si jumatate din ele a trebuit sa le returnez ca nu-mi veneau, chiar daca am luat marimile potrivite mie.

| RareşTPUro a răspuns:

Mai bine sa le probez eu inainte sa le cumpar.

| Drimmero a răspuns:

Nu-mi permit eu sa dau bani si pe transport, ca mi-e lene sa ma duc in magazine. Glumesc, depinde aici, daca-mi place ceva, nu mai conteaza de unde le iau.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Am fost si in magazine, aglomeratie, ce pot spune. Asa de acasa comand linistita, stiu ce marime port. De obicei nu am gresit pana acum cu nicio haina.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In magazin. Sa le probez. Poate vad si altele. In general imi dau seama direct ce vreau big grin
La tine? Stai nu imi zice. Magazine? laughing

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Gresit. Cele online, imi plac mai mult. Majoritatea hainelor din dulap, le am doar de pe net. laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

E. Numai buna big grin
Nu o sa stau dupa tine la shopping rolling on the floor

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Pai nu matematicianul meu simpatic. Ca dumneata dai banii si eu fac comanda pe net. A doua zi ajunge curierul la usa. big grin Nu stai dupa mine.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Imi dau seama... numai de firma laughing

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Nu neaparat. Am gasit lucruri dragute si la 30 de ron. Nu sunt genul sa imi cheltui banii pe haine scumpe. Sunt zgarcita. laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Oho. E bine. Sa vezi cate o sa luam in casa laughing

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Cand imi place sa fac cumparaturi, fac! Dar cand vreau sa fac economie, pai nu ma intrece nimeni!

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Comoara la casa omului.

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Logic.winking

| R0R0 a răspuns:

Merg la magazin.

| Dismally a răspuns:

Le comand de pe internet dar nu din Romania. In magazine nu prea gaseam ce ma intereseaza de asta am cam renuntat sa mai caut.

| Idkidk a răspuns:

Magazin. Cel mai des frecventez H&M.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Depinde,daca iti place articolul vestimentar de pe internet si e cv neobisnuit ce n-ai mai vazut in magazin, ar trebui sa-l iei, cu riscul de a da banii de pomana.
Cum spunea un mare artist: "risca-te, risca-te cum fac si eu! Seful tau pe lumea asta sa fie doar Dumnezeu!"

| Lawliet14 a răspuns:

Am experimentat asta asa ca am realizat ca e mai bine sa cumpar din magazin.

| Adviceforeveryone a răspuns:

Buna! Eu prefer sa cumpar direct din magazin. In acest fel, probez hainele respective pentru a vedea cum stau pe mine, le vad materialul (daca e bun, de calitate), vad daca au vreun defect, compar preturi intre diferite haine pe care le gasesc in acel magazin. Online nu poti stii daca un obiect vestimentar iti vine bine sau daca are un material de calitate. Alt dezavantaj ar fi ca trebuie sa platesc transportul pentru ele daca le comand de pe internet + sa imi pierd din timpul meu liber pentru a ma duce dupa colet laughing. Mai bine le iau pe loc.

| Ryansho a răspuns:

Depinde de orasul in care locuiesti