| Bkjbb a întrebat:

Daca vreau sa merg la politia locala ce functie o sa primesc de inceput?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Paznicii aia cu imbracaminte de drumari amestecati cu CFR-isti, mai au si functii? "grade"?
Aia sunt niste paznici locali... Sau nici atat. Majoritatea incalca legea atunci cand incearca sa se impuna, ca nu prea au nici o autoritate thinking
Jandarmii, cei mai "negradati" agenti de politie si chiar si agentii de paza sunt mult mai scoliti si au mai multe atributii decat acesti... Lucratori ai primariei.

| Celcestietot a răspuns:

Eu stiam de subofiter, adica gradul default.