| Vizitiul a întrebat:

Daca x va uraste, cum constientizati acest fapt, ce anume va indeamna sa credeti ca intr-adevar sunteti urati? Daca tot am pornit pe meleagurile urii, sa derapam oleaca pe cele ale iubirii. Ce anume va convinge ca sunteti iubiti?

13 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Ura se poate exterioriza in multe feluri.De exemplu, eu cand urasc persoane, as vrea din tot dinadinsul sa stapanesc tainele armelor de foc si al sentintelor judecatoresti favorabile pentru mine. Dar de obicei, e exteriorizata prin ranchiuna, antipatie(la scara mai mica pentru inceput) si trolling sinistru indreptat asupra ta.Cam asa iti dai seama.Bine,acum mai sunt si numeroase variatii, dar depind de situatie.

Iubire, ce-i ala, un pokemon?
*foreveralone.jpg*

| CoquineNoire a răspuns:

Papusico, daca iti prezic ca in viitorul apropiat vei putea da maxim 5 raspunsuri pe zi, imi dai adidasii aia pe gratis?

| anonim_4396 a răspuns (pentru CoquineNoire):

Ce-ai facut de te-au suspendat? invata-ma si pe mine, te rog!

| Malphas a răspuns:

Nu dau 2 bani pe parerea altora despre mine...pot sa ma urasca, sa ma iubeasca, nu-mi pasa.Atata timp cat am persoana iubita langa mine n-am nevoie de iubirea, acceptarea sau simpatia altora.
Numai el stie sa ma faca fericit(se stiebig grin)! ...Satan bless his big maciuca.:X

| harciog a răspuns:

Nimic, nimic, nimic. Traiesc doar dupa cum imi simt prezentul facind, abstractie de virtual.

| Shammal a răspuns:

Daca x ma uraste nu ma uraste pe mine ci se uraste pe el - eu sunt cel ce sunt si ma manifest asa cum ma manifest;
eu simt iubire, eu ma iubesc pe mine, eu sunt iubire

| KARINA2012 a răspuns:

Daca x ma uraste se tradeaza el cumva:atitudine, gesturi, actiuni.Stiu ca suferinta mea este placerea lui, insa vai lui!
Eu ma impac cu ideea ca x ma uraste, il ignor, insa el n-are liniste, pentru ca acest sentiment ucide tot.
Imi dau seama ca cineva ma iubeste cand ma accepta asa cum sunt, cu toate defectele si calitatile mele.

| Himera a răspuns:

Iubirea poate fi usor demonstrata. Ce m-ar convinge pe mine:
- sa dau o palma si sa primesc o imbratisare
- sa fiu iertata desi nu o merit
-sa mi se ofere ajutor fara sa-l cer
-sa gasesc un sprijin unde nu il asteptam
-un zambet sincer, o urare vesela, calm, rabdare, cuvinte si gesturi frumoase, devotament, incredere.
Despre ura nu stiu, nu cred ca am experimentat-o, probabil ca o persoana care ma uraste cu adevarat ar fi capabila sa imi strice ziua chiar si printr-o simpla privire sau un zambet intr-o parte(semn de dispret).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca constientizez adancimea sentimentului. Iubirea este egala cu ura.

| iKronstadt a răspuns:

Dacă îți spun, cu ce te alegi?

| maya1 a răspuns:

Incerc sa parez orice incercare de a-mi influenta viata negativ, altfel ura altora ma lasa rece.
Iubiti de cine?

| Vizitiul explică (pentru maya1):

De toti cei care pot manifesta iubire...

| maya1 a răspuns:

1 de parinti:prin cresterea, educarea si indrumarea pe care mi-o acorda.
2 de frati:prin imbratisarea sincera in momentele grele
3 de prieteni/e :prin sinceritatea cuvintelor cand gresesc.
4 de un barbat:prin acceptarea defectelor mele si iubirea calitatilor.