| elene a întrebat:

Dacaz in liceu sunt la profilul Stiinte ale naturii specializarea Bio-chimie si vreau sa devin chirurg pe ramura cardiologie cum as putea sa ma inscriu dupa ce termin clasa a 12-a la o universitate din Anglia? Adica vrea sa fac facultatea de medicina acolo si sa ma stabilesc acolo definitiv.De ce am nevoie pentru a ma inscrie la o universitate de acolo? Conteaza media din liceu? Cat trebuie minim? Cat trebuie minim la bac? Primesc burssa sau trebuie sa platesc eu? Cum sta treaba cu inscrierea? Precizez ca sunt clasa a 11-a si stiu foarte bine limba engleza.deci cine ma lamureste s pe mine, va rog? Am mare nevoie de ajutor.
Semnat Ioana(scriu de pe contul verisoarei mele)si scuzati categoria dar Elena mi-a zis sa scriu aici ca e cea mai vizitata

1 răspuns:
| CyBeRnEtiCk a răspuns:

minim 8 la biochimie trebui sa ai la bac din cate stiu